Gmail Hesabımı Unuttum Ne Yapmalıyım?

Gmail hesabımı unuttum ne yapmalıyımSon zamanlar bir çok kimsenin Gmail hesabımı unuttum ne yapmalıyım diye internete araştırma yaptıklarını görmekteyiz. Google’a bağlı olan Gmail, Youtube, Google Play gibi ürünlerin hepsinin şifresi aynıdır. Bunlardan herhangi birisini hatırlıyorsanız diğerlerine de kolaylıkla erişebilirsiniz. Fakat şifreyi unuttuğunuz zaman Gmail hesabımı unuttum ne yapmalıyım sorusuna cevap aramak zorunda kalacaksınız. Şifrenizi unutmanız halinde yeni bir şifre almak için aşağıdaki adımları yapmanız gerekecektir.

Gmail hesabımı unuttum nasıl alabilirim diyenler için;

* Öncelikle Google‘ın oturum açma sorunu sayfasına gidin. Bu ekrandan karşınıza 3 farklı seçenek gelecektir. Bunlar; Şifremi unuttum, kullanıcı adımı bilmiyorum; ve oturum açarken başka sorunlar yaşıyorum seçenekleridir. Bunlardan uygun olan birisini seçtikten sonra devam butonuna basın.

*Şifremi bilmiyorum seçeneğini işaretlerseniz; şifrenizi yenilemek için oturum açtığınız e-posta adresi ya da bu hesapla ilişkilendirilmiş başka bir hesabı girmeniz istenecektir. E-postanızı da girdikten sonra hatırladığınız en son şifreyi girmeniz istenecek. Şifrenizi hatırlamadığınıza dair butona tıkladığınızda akıllı cihazınıza bildirim göndererek sıfırlama ekranına erişebilirsiniz.

* Kullanıcı adını bilmiyorum seçeneği seçilirse ikincil eposta adresiniz ya da kurtarma amaçlı telefon numaranız istenecektir. Bu bilgilerin girilmesinin ardından şifre yenileme ekranı gelecektir.

* Oturum açarken başka sorunlar yaşıyorum seçeneğini seçmeniz halinde sizden bu kullanıcı adınıza dair e-posta adresiniz ya da hesabınızla ilişkilendirdiğiniz ikincil bir e-posta adresiniz istenecektir. E-posta adresini girdikten sonra sorununuza dair açıklayıcı yardım menüsü karşınıza gelecektir. Buradan sizin için en uygun olanı seçerek sorununuzu çözebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Twitter Sahte Takipçi Nasıl Öğrenilir? başlıklı makalemizde sahte takipçi nasıl anlaşılır, Twitter Audit ve Twitter sahte takipçi nasıl öğrenilir hakkında bilgiler verilmektedir.

“Gmail Hesabımı Unuttum Ne Yapmalıyım?” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.