Google Asistan Nasıl Kullanılır?

Google AsistanAramalarımızı Google üzerinden yapıp, telefonumuzda onun işletim sistemi olan Android’i kullanırken, bu ismin bize Google Asistan’ı sunmasına şaşırmazsınız öyle değil mi? Bu yazımızda sizlere Google Asistan nasıl kullanılır sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Özellikle Türkiye’deki Google kullanıcılarının, Google Asistan kullanamıyorum şeklinde şikayetleri bulunmakta. Ve Google Asistan kullanmak önemli; çünkü bu hizmet sayesinde, gün içerisinde yapacağınız işlerin, bilgisayar; ya da telefonunuzun ekranına düşerek size hatırlatılması; ve size sunulan ipuçları söz konudu… Madem böyle bir nimet var, neden kullanmayalım? Peki Google Asistan kullanamıyorum diyenler ne yapmalı?

Google Asistan Nasıl Kullanılır?

Google Asistan kullanmak ülkemizde, normal şartlarda imkansız, çünkü bu hizmet, farklı Google servisleri ile çalışıyor; ve bu servisler İngiiizce dil desteği ile sunulduğundan, bizlere ulaşmaları çok da sağlıklı olmuyor. Ama, siz ısrarla Google’nin nimetlerinden yararlanmak istiyorsanız, yapmanız gerekenler şu şekilde:

Google Asistan kullanmak için ilk olarak Google hesabınıza girin. Sonrasında, dil seçenekleri kısmına ulaşın, ve Başka Bir Dil Ekle’den İngilizce’yi tercih edin. Ardından da ok işaretini kullanmak sureti ile Varsayılan Dil’in de İngilizce olmasını sağlayın. Sadece söz konusu dil seçeneklerini tercih etmeniz yeterli olacak; ve Google Asistan kullanımınıza açılacaktır. Bunun için gerekli uygulama; ve programları bilgisayarınıza kurun, ve çalıştırın.

Peki ama siz İngilizce bilmiyorsanız ne olacak? Sorun değil… Google Asistan’ı kullanmaya başlamanızın sonrasında dil seçeneklerini yeniden Türkçe olarak değiştirebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.