Google+ Hakkında Google+ Üyelerini İlgilendirecek Bilgiler

Google+ kurulalı çok kısa bir zaman oldu. Ancak Google+, hala, ve sadece, davet sistemi ile üye kabul ediyor. Bu anlamda henüz Google+ kullanamayan kişilerin sayısı çok fazla. Ama, belki siz inanmasanız da, google+’nın üye sayısı şu anda bile 10.000.000’u geçmiş durumda… Google+ davetiyesi alıp da google+ kullanıcısı olmuş kişiler için ise, google+ uzmanı olmalarını sağlayabilecek bir takım önerilerimiz var. İşte Google+ öğrenme kılavuzundan bir kaç öneri:

Google% gizlilik ayarları: Google+’da gizlilik ayarları dediğimizde aklımıza, öncelikle Google+ paylaşımlarımızın kimler tarafından görülebileceği sorusu gelmektedir. Google+ paylaşımlarını herkese açık yaparsak, google+ paylaşımları herkes tarafından görülecektir. Buna ek olarak Google+ gizlilik ayarlarında, istediğiniz çemberleri seçip, paylaşımlarınızı sadece o gruptaki kişilerin görmesini de sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte, Google+ paylaşımlarınızı başkalarının da paylaşmasını istemiyorsanız, yan tarafta yer alan ok yardımı ile, Google+ paylaşımlarını paylaşıma kapatabilir; ve yine aynı yerden Google+ paylaşımlarınızı yorumlara da kapatabilirsiniz.
Google+ favori paylaşımlar: Twitterde, beğendiğiniz paylaşımları favorilerinize eklemeniz mümkün iken, google+ paylaşımlarının favorilere eklenmesi gibi bir özellik bulunmamaktadır; ancak, bir çember oluşturabilir; ve beğendiğiniz paylaşımları siz de, oluşturduğunuz google+ çemberinde paylaşabilirsiniz. Google+ çemberinizi açtığınızda, belirlediğiniz çember içerisinde, google+ favori paylaşımlarınızı görecek ve kaybetmeyeceksiniz demektir.
Google+1: Sitesine google+1 ekleyenler, sitelerinde paylaştıkları şeyleri, başkalarının da google+’da paylaşmasına olanak verecek kişilerdir. Google+1 sitenize eklendiğinde, sitenizde yer alan Facebook beğen butonu gibi bir buton çıkacak; ve bu buton sayesinde sizin sitenizdeki paylaşımlar, Google+ üyeleri tarafından google+’da paylaşılabilecektir.
Google+ üyelerine iyi paylaşımlar diliyoruz; dileriz ki en kısa zamanda biz de bir google+ davetiyesi alabiliriz 🙂

Bir önceki yazımız olan Twitterda En Çok Takip Edilen Türk: Abdullah Gül başlıklı makalemizde Abdullah Gül twitter, twitter ve twitter istatistikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.