Google Saldırısı İtiraf Edildi

Google, her gün, en az bir kaç sefer giriş yapıp kullandığımız arama motorlarından bir tanesi. Buna ek olarak bir de Gmail kullanımı gerçekleştiriyoruz. Ve Google Gmail ile ilgili bir itirafta bulundu: Google Saldırıya uğradı… Gooele saldırısının hedefinde ise, Gmail kullanıcıları yer alıyordu…

Google saldırılarına hedef olan Gmail hesaplarının bir değil binlerce kişiye ait olduğunu da belirtti.Gmail hesaplarına ulaşılmaya çalışılan Gmail kullanıcılarının, Amerika Birleşik Devletleri üst düzey yetkilileri ile, Avrupa ülkelerindeki yetkili kişilerden oluştuğu açıklandı. Google saldırısının hedefinde yer alan Gmail kullanıcılarından, saldırı uygulanan hesapların sahiplerine, bu konuda bilgi verildiği; ve sonrasında da hesapların korumaya alındığı belirtildi.
Google saldırılarının da Çin’den geldiği belirtildi. İlgili hükümete uyarıda bulunulduğu da ifade edildi. Gmail hesapları saldırıya uğrayan kişilerin, hesaplarındaki maillerin okunmasının hedef alındığı da, google tarafından yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.
Google saldırısına, askeri personelin ve gazetecilerin de maruz kaldığını açıklayan google, hedefte, saldırıya maruz kalan kişilerin parolalarına ulaşmanın olduğunu da belirtti. Bununla birlikte, google, kullanıcıları için yayınlamış olduğu blogda, ne gibi güvenlik önlemleri alıp, kendilerini nasıl koruyacaklarına dair de bilgi verdi.

Bir önceki yazımız olan Twitterda En Çok Takip Edilen Türk: Abdullah Gül başlıklı makalemizde Abdullah Gül twitter, twitter ve twitter istatistikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.