Google Üst Menüye Müdahale Etmeniz Artık Mümkün

Bu yazımızda sizlere Chrome eklentileri arasında yer alan Big G Black Bar Sorter hakkında bilgiler vereceğiz. Chrome eklentileri arasında yer alan Big G Black Bar Sorter ile, Google üst menü sıralamasında değişiklik yapabilmeniz mümkün. Chrome eklentileri arasında yer alan Big G Black Bar Sorter, Google üst menüde, değiştirmeyi istediğiniz sıralamaları değiştirmenize olanak tanırken, aslında Google buna izin vermiyor, ama Big G Black Bar Sorter, Google engellerini aşmayı başarıyor… İşte detaylar:

Google üst menü; yani Google’yi hemen hemen her açtığınızda karşınıza çıkan; Google’nin üst kısmındaki siyah çubuk… Bu siyah çubuk Google üst menüsü olup, size, Google’nin sık kullandığınız uygulamalarını kolayca ulaşabilmeniz için destekliyor. Ama Google üst menüsünün sıralaması, Google tarafından varsayılan şeklinde ayarlanmış durumda, ve siz bu sıralamayı, aslında istediğiniz gibi değiştiremiyorsunuz. Örneğin her gün kullandığınız Fotoğraflar bile, Daha kısmında görüntüleniyor, ve sizin, Fotoğrafları çekip Google üst menüde daha geride bir yerde kullanmanız aslında Google tarafından sınırlandırılmış durumda.
Chrome eklentileri arasında yer alan Big G Black Bar Sorter, Google üst menüyü istediğiniz gibi düzenlemenize olanak tanıyor. İstediğiniz şeyi çekerek, sürükleyip istediğiniz yere götürmeniz olanaklı. Bu durum ise, Google kullanıcılarının hayatlarını oldukça kolaylaştırıyor. Kullanmadığınız bağlantıları ise, Big G Black Bar Sorter sayesinde çekip saklayabilmeniz mümkün. Google üst menüyü değiştirmek için yapmanız gereken tek şey ise, Chrome eklentileri arasında yer alan Big G Black Bar Sorter’i yüklemekten ibaret…

Bir önceki yazımız olan Twitterda En Çok Takip Edilen Türk: Abdullah Gül başlıklı makalemizde Abdullah Gül twitter, twitter ve twitter istatistikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.