İnstagram Arama Geçmişi Temizleme

İnstagram arama geçmişi genellikle bizi zor durumda bırakıyor, özellikle de cihazımızı kontrol eden birileri hayatımızda varsa… Çünkü İnstagram arama geçmişine bakan herhangi bir kişi, bizim hangi isim, kelime ya da her ne olursa olsun aramaları yaptığımızı anında görebiliyor. Bu durum da bizim başımıza büyük dertler açabiliyor. Örneğin, merak ettiğiniz eski sevgilinizi İnstagram araması ile bulmaya çalıştınız; ama bunu eşiniz gördü… Peki İnstagram arama geçmişi silme iPhone ile nasıl yapılır? İnstagram arama geçmişi temizleme işlemi zor mudur? İşte merak ettiğiniz bu soruların basit yanıtları:

İnstagram Arama Geçmişi Temizleme

■ İlk olarak İnstagram hesabınıza giriş yapın ve sonrasında, ana sayfada, en altta, sağda yer alan Hesabım simgesine tıklayın.

■ Karşınıza gelecek olan sayfada, sağda en üstte yer alan, cihazınız Android ise üst üste olan noktalara, iPhone ise de yuvarlak, güneş benzeri şekle tıklamanız gerekmektedir.

Android Ve iOS İçin İnstagram Güncellemesi Hakkında Bilgiler

■Karşınıza çıkacak olan sayfayı en alta kadar indirin ve Arama Geçmişini Sil yazan yere tıklayın.

Artık İnstagram arama geçmişini temizleme işleminiz başarı ile sonuçlandı. Ancak bunun, geçici bir durum olduğunu, yeni aramalarınızda yine yapmış olduğunuz aramaların görüneceğini unutmayın.

Kalıcı olarak arama geçmişinden kurtulmak isterseniz yapmanız gereken, yerleri, konu etiketlerini ya da hesabınızı gizlemekten ibarettir.

■ İlk olarak Hesabım simgesine dokunun.

■ Sonrasında ekranın üst tarafında yer alan Arama butonuna dokunun.

Acaba İnstagram Hesabı Neden Kapatılır?

■ Yakınlardaki; ya da Başlıca altında yer alan, gizlemek istediğiniz aramaya dokunup, elinizi bir süre çekmeyin.

■ Gizle dediğinizde, gizleme işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı Avast Free Antivirus başlıklı makalemizde Avast Free Antivirus, en iyi ücretsiz antivirüs programı ve en iyi ücretsiz antivirüs programı hangisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.