İnstagramda Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapanır?

instagramda-otomatik-video-oynatma-nasil-kapanirİnstagramda otomatik video oynatma özelliği, bir süreden bu yana kullanılmakta. Ancak bu durum, her ne kadar bazı kullanıcıların çok hoşuna gidiyor olsa da; instagram otomatik video oynatma kapatma hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişi sayısı da oldukça fazla. Çünkü sosyal medya platformlarında sık olarak karşılaşılan otomatik video oynatma özelliği, özellikle mobil veri kullananlar için, ya internet sınırını aşmak, ya da faturayı kabartmak anlamına geliyor. Peki, İnstagramda otomatik video oynatma nasıl kapanır? Bu sorunun yanıtını yazımız içerisinde bulabilirsiniz:

İnstagramda Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapanır?

Öncelikle şunu belirtelim: Mobil veri kullananların halinden anlayan pek çok sosyal medya platformu, otomatik video oynatma kapatma özelliğini kullanıcılarına sunmuş bulunmakta. Ama İnstagram bunu ne yazık ki henüz gerçekleştirmiş değil. Ama yine de, sizin haberiniz olmadan videoların oynatılmasını engelleyebilirsiniz. Peki bunu nasıl yaparsınız? İnstagram otomatik video oynatma kapatmaya; ya da en azından bunun önlemini almaya ilişkin yapılması gerekenler şu şekilde:

İnstagrama Nasıl Kayıt Olurum? İnstagrama Nasıl Fotoğraf Yükleyebilirim?

İnstagramda Otomatik Video Oynatma Kapatma: İlk olarak İnstagram’ı açın; sonra da alt barda yer alan Profil butonuna tıklayın. Sağ üst köşede yer alan Ayarlar butonuna tıklayın. Ve burada yer alan Hücresel Veri Kullanımı’na gidin. Buradan, Daha Az Veri Kullan’ı seçmeniz halinde, artık siz mobil veri kullanırken, İnstagram otomatik video oynatma açılmayacak…Dolayısı ile, gereksiz internet kullanımı; ve kabarık faturalardan kurtulabilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı Avast Free Antivirus başlıklı makalemizde Avast Free Antivirus, en iyi ücretsiz antivirüs programı ve en iyi ücretsiz antivirüs programı hangisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.