Yeni İnstagram Güncellemesi Hakkında Bilgiler

İnstagram güncellemeDünya genelinde en çok kullanılan sosyal paylaşım uygulamalarından birisi olan Instagram, kendisini hızla geliştirmeye devam ediyor. Her geçen gün büyüyerek daha popüler bir hale gelmeye başlayan uygulamada bilindiği üzere tüm paylaşımlar sadece kare olarak yapılabiliyordu. Geçtiğimiz günlerde yeni bir instagram güncelleme yayınlayan şirket, artık kare paylaşım sınırlamasını ortadan kaldırdı. Böylece kişiler dilediği fotoğraflarını ve videolarını kare formatında yayınlamak zorunda kalmayacak. Instagram’a getirilen bu yeni özellik sayesinde yatay ya da dikey olarak paylaşımlar artık yapılabilecek.

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf paylaşım uygulaması olarak popülerliğini koruyan Instagram, IOS ve Android cihazlar için yeni haliyle piyasaya sunuldu. Kullanıcılar, instagram güncelleme nasıl yapılır diye merak ediyor olabilirler. Her uygulamada olduğu gibi instagram da da güncelleme çıktıktan sonra kullanıcılara uyarı vermektedir. Ya da kişi dilerse uygulamalarının olduğu marketten dilediği gibi en son yayınlanan instagram sürümünü indirerek güncelleme yapabilir. Yenilenen instagramda çözünürlüğün yanı sıra mesajlaşma servisinin de ileriye taşındığını söyleyebiliriz. Özellikle emoji severler için büyük bir kolaylık getirilmiş gibi görünüyor. Bir diğer yenilik ise cihazlarda bulunan herhangi bir fotoğrafı dilediğimiz arkadaşımıza kolaylıkla gönderebiliyoruz. Fotoğrafın yanı sıra aynı paylaşımı videolar için de rahatlıkla yapabiliyoruz.

Yapılan güncellemenin ardından yukarıda bahsedilen güzelliklere ulaşmak mümkündür. Fakat bazı kullanıcılar instagram güncelleme sorunu yaşadıklarını söylemektedir. Yeni güncelleme esnasında bu sorunla karşılaşanlar genelde Android kullanıcıları olmaktadır. Güncelleme hatası ile karşılaşıldığında Ayarlar’dan Güvenlik sekmesine gelip oradan da “ Bilinmeyen Kaynaklar” ‘a izin vermek yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı Avast Free Antivirus başlıklı makalemizde Avast Free Antivirus, en iyi ücretsiz antivirüs programı ve en iyi ücretsiz antivirüs programı hangisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.