22 Kasım 2011’de Seçilmesi Gereken Güvenli İnternet Paketi

İnternet filtreleri uygulaması, 22 Ağustos 2011 tarihinde uygulamaya konulacakken, bir erteleme söz konusu oldu; ve 22 Ağustos 2011 tarihinden itibaren internet filtreleri; ve güvenli internetin test aşamasında uygulanması söz konusu olmuştur. Fakat, güvenli internet adı altında uygulanacak olan internet filtreleri uygulaması, 22 Kasım 2011 tarihinden itibaren geçerlilik kazanacaktır. Bu kapsamda, güvenli internet için hangi internet paketini seçmeliyim diyorsanız, bu yazının devamını okumanız önemle vurgulanmaktadır…

22 Kasım 2011 tarihinde, güvenli internet adı altında gerçekleştirilecek uygulamada, sizlerin bir güvenli internet paketi seçmeniz gerekecektir. Seçmeniz gereken güvenli internet paketi, genel olarak, çocuk paketi; ve aile paketi olarak seçeneklendirilecektir. Çocuk paketi değil de aile paketini seçecek olan kişilerin ise, aile paketinde filtreleme işlemi yapmaları gerekecektir. Aile paketini, güvenli internet için internet filtreleri dahilinde seçecek olan kişiler, oyun sitelerine girip girmeyeceklerine, sohbet sitelerine girip girmeyeceklerine; ve sosyal paylaşım sitelerine girip girmeyeceklerine, 22 Kasım 2011 tarihinde karar vereceklerdir.
Uygulamış olduğumuz bir takım testler sonrasında, internet filtreleri için güvenli internet kapsamında, hangi güvenli internet paketini seçmemiz gerektiği ile ilgili bir sonuca vardık: güvenli internet paketi seçerek, şu anki kullandığı interneti, aynı şekilde kullanmaya devam etmek isteyen kişilerin seçmeleri gereken güvenli internet paketinin adı: filtresiz aile paketidir.
Standart paket ile güvenli internet uygulamasına katılmayı düşünen kişilerin seçmeleri gereken güvenli internet paketi olan filtresiz aile paketi, sizin, hiç bir oyun sitesine, sohbet sitesine; ya da sosyal paylaşım sitesine giriş yapmanızı engellemeyecektir. Bunun dışında, seçmiş olduğunuz herhangi bir güvenli internet paketinde, kendi kendinizi internet ortamında sınırlamanız söz konusu olacaktır. Bu nedenle, önemle belirtmek istiyoruz: güvenli internet paketi seçerken, şu anda kullandığınız, sınırsız internet, ve filtresiz internet uygulamasına devam etmek için, filtresiz aile paketini seçmeniz gerekmektedir. Aksi halde, internet kullanımınızı kendi kendinize sınırlamış olacaksınız…

Bir önceki yazımız olan Düşünce Gücü İle Bilgisayar Kullanmak Gerçek Oluyor! başlıklı makalemizde beyin sinyalleri, düşünce gücü ile bilgisayar kullanmak ve engelli bilgisayar kullanıcıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.