3G’den 4G’ye Geçiş Ve 4G’nin Dezavantajları

Bizler telefonlarımıza nasıl 3G yükleriz, 3G’yi nasıl kullanırız; 3G’nin özellikleri nelerdir, 3G avantajları ve dezavantajları nelerdir şeklindeki sıkıcı sorularla uğraşırken, dünya 4G geçişi için hazırlanmaya devam ediyor… Çünkü dünya üzerinde yakın zamanda aktif olacak 4G’de internet 10 kat daha hızlı olacak. Yani 4G için, ışık hızında bir çalışmadan bahsedebilmek mümkün. O halde 4G kullanacağız… Uzaktan öyle görünüyor ama, 4G’nin de dezavantajları var, biliyor muydunuz bunların neler olduğunu? Dilerseniz bir göz atalım:

Uzmanların belirttiklerine göre, 4G’nin hızı, 3G’den çok daha fazla veri tüketimine neden olacak. Tablet PC’ler, 4G kullanımını, akıllı telefonlardan önce deneyecek; sonrasında ise bunu akıllı telefonlarda da denemek gerekecek; ve 4G hızı ile film izlemek isteyenlere, akıllı telefonlarının ekranları çok küçük gelecek.
Bunun yanısıra, limitli kota kullanan kullanıcılar, 4G hızı ile çok daha hızlı internet kullanacaklarından, kotalarını aşacak; ve bu da, faturalarının önemli ölçüde artmasına neden olacaktır. Bu denli çok veri kullanımının, pil ömrünü de azaltacağını belirten uzmanlar, 4G’nin dezavantajlarını anlatmakla bitiremiyorlar.
Belirtilenler arasında şu da var: bu denli dezavantajları bulunan 4G, yüksek sayıda kullanıcıya hitap etmeyecek. 2015 yılında, internet kullanıcılarının sadece %5’inin 4G kullanıcısı olacağı bekleniyor. Yani aslında özendiğimiz 4G, çok da özenilecek bir şey olarak çıkmıyor karşımıza…

Bir önceki yazımız olan Düşünce Gücü İle Bilgisayar Kullanmak Gerçek Oluyor! başlıklı makalemizde beyin sinyalleri, düşünce gücü ile bilgisayar kullanmak ve engelli bilgisayar kullanıcıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.