Firefox Tuzağı E-Posta İle Size de Gelebilir

İnternet kullanıcıları bugünlerde yeni bir virüs ile karşı karşıya. İnternet kullanıcılarına bu virüs e-posta yolu ile ulaştırılıyor. Size gelen e-posta, pek çok kişiye yayılıyor. Gelen mailin içerisinde, firefox’u güncellemeniz gerektiği yazıyor; ve size bir bağlantı linki veriliyor. Verilen linke tıkladığınız zaman bilgisayarınıza firefox 5.0.1 yükleniyor; bununla birlikte bilgisayar şifrelerini takip eden bir trojen de bilgisayarınıza giriş yapmış bulunuyor.

Her şeyden önce belirtmeliyiz ki, firefox kendi üzerinde güncelleme yapabilme olanağını kullanıcılarına sunan bir tarayıcıdır. Bu nedenle, size gelen hiç bir e-postaya itaat etmek durumunda değilsiniz. Bunun yanında, bu e-postaları yok saymanız da size hiç bir şey kaybettirmeyecektir. Tanımadığınız kişilerden gelen hiç bir mailin içeriğindeki linklere tıklamamanız; tanımadığınız kişilerden gelen maillerin içeriğinde bulunan dosyaları bilgisayarınıza yüklememeniz çok yerinde bir davranış olacaktır.
Bilgisayarınızın güvenliği için yapmış olduğumuz bu uyarıları dikkate alırsanız, ne firefox tuzağına düşersiniz; ne de bilgisayar güvenliğiniz riske atılmış olur. Ancak belirtilen şekilde mail alan; ve firefox yeni sürümü yüklemiş olan kişilerin bilgisayar parolalarının tehlikede olduğunu da belirtmek isteriz. Bu gibi bir durumla karşılaştıysanız bilgisayarınızdaki trojenleri temizlemeli, banka şifrenizi, mail şifrelerinizi ve diğer tüm şifrelerinizi değiştirmeniz önerilmektedir…

Bir önceki yazımız olan Düşünce Gücü İle Bilgisayar Kullanmak Gerçek Oluyor! başlıklı makalemizde beyin sinyalleri, düşünce gücü ile bilgisayar kullanmak ve engelli bilgisayar kullanıcıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.