Google Chat İçin Yeni Chrome Eklentisi: Chat For Google

Google Chat’ten haberiniz var mı? Pek çok kişi Google Chat ile, video chat; ve anlık mesajlaşma işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Google Chat, oldukça da seviliyor; ve pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Fakat Google Chat’in kusursuz olduğunu da söyleyemeyiz… Örneğin, Google Chat’i kullanabilmek için Gmail gibi bir Google sayfasında bulunmanız gerekiyor…du! Ama artık, Google Chat’i kullanabilmek için, sadece bir Google sayfasında olmanıza gerek yok. Chrome eklentileri arasına giren yeni bir eklenti; ve adı Chat For Google, hangi sitede olursanız olun, Chrome’yi internet tarayıcınız olarak kullanıyorsanız, Google Chat’ten yararlanmanızı olanaklı hale getiriyor.

Chrome eklentileri arasına girmiş olan Chat For Google’nin bir süredir mevcut olduğunu; ve Chrome eklentileri arasına yeni girmediğini belirtmeliyiz, evet, Chat For Google bir süredir vardı, ama sadece Chrome OS tarafından kullanılabiliyordu. Şimdi ise, Chrome eklentileri arasına girmeyi başaran Chat For Google ile, Chrome’de herhangi bir platform kullanırken, Google Chat özelliğinden yararlanabiliyorsunuz, hatta, masaüstünde dahi, Google Chat ile, anlık mesajlaşma; ve video chat gerçekleştirebiliyorsunuz. Chrome eklenti dünyasının yeni elemanı Chat For Google ile, Google Chat’i sesli görüşmelerde de kullanabileceğiniz gibi, Google Hangout’u bile çalıştırma şansınız da var.
Chrome eklenti dünyasının yeni elemanı Chat For Google ile Google Chat’i kullanırken yaptığınız sesli görüşmelerde yapamadığınız tek şey, Google Voice üzerinden telefon görüşmesi gerçekleştirememek… Chrome eklentisi Chat For Google’de bu özellik de olmuş olsa, mükemmel olacağı belirtilmekte. Google Chat ve Chrome kullanıyor; fakat Gmail’i açmaktan sıkılmış olduğunuzu belirtiyorsanız, Chrome eklenti dünyasının yeni elemanı olan Chat For Googleyi indirmenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Düşünce Gücü İle Bilgisayar Kullanmak Gerçek Oluyor! başlıklı makalemizde beyin sinyalleri, düşünce gücü ile bilgisayar kullanmak ve engelli bilgisayar kullanıcıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.