İnternet Bağımlılığı Tedavisi için İnternet Bağımlılığı Polikliniği Açıldı

Evet, yanlış duymadınız, internet ve bilgisayar başında sürekli vakit geçirenler ve kendini alıkoyamayanlar için özel bir poliklinik açıldı. Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E.A. Hastanesi (BRSHH) bünyesinde açılan İnternet Bağımlığı Polikliniği internet hastalarına hizmet vermeye başladı.<!–adsense–>

İnternet Bağımlılığı Polikliniği nasıl çalışıyor?

İnternet Bağımlığı Polikliniği, uyguladığı tedavi yöntemleri ile kişinin internet kullanımını kontrol altına alınması için çalışıyor ve bağımlılıkla ilgili bilgilendirmeler yapıyor.

İnternet Bağımlığı Polikliniği’nde kimler mi tedavi görebiliyor? Burada mesajlaşma ve sosyal medya bağımlılarından (msn, facebook ve twitter bağımlılıarı), online alışveriş meraklılarına, cinsel içerikli site tutkunlarından, saatlerce bilgisayar oyunu oynayanlara kadar yetişkin, kadın/erkek, ergen, çocuk birçok kişi tedavi görüyor.

Bir önceki yazımız olan Düşünce Gücü İle Bilgisayar Kullanmak Gerçek Oluyor! başlıklı makalemizde beyin sinyalleri, düşünce gücü ile bilgisayar kullanmak ve engelli bilgisayar kullanıcıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.