İnternet Bağlantıları mı Sorun; Yoksa Açamadığınız İnternet Sitesi mi

İnternet bağlantıları, her zaman sağlıklı çalışmayabilir. Örneğin, sizde çalışmayan bir internet sitesi, bir başka arkadaşınızda çalışabilir. Bunun yanında, başka arkadaşınızda çalışmayan bir internet sitesi de sizde çalışır. Bu nedenle, birimiz bir internet sitesini açamadığımız zaman, önce internet bağlantılarımızda sorun olup olmadığından şüphelenir; ve hemen msn’de online olan arkadaşlarımıza, internet sitesinin linkini göndererek, açılıp açılmadığını sorarız.

Ancak artık bir internet sitesini açamazsanız, doj.me adresindeki internet sitesine girerek, açılmayan internet sitesi hakkında küçük bir sorgulama yapmanız yeterli. Bunun sonucunda size, açmak istediğiniz internet sitesinin sadece sizde mi açılmadığı; yoksa herkes tarafından mı açılamadığının bilgisi verilecek. Bu sayede siz de, msn’de saatlerce arkadaşlarınızın keyfini beklemek zorunda kalmayacaksınız.
Doj.me ile, herhangi bir internet sitesinin açılıp açılamayacağını öğrenebiliyorsunuz; ancak küçük bir sorun var. İngilizce bilmeyenler, Doj.me’nin nimetlerinden faydalanamıyor. Aslında, faydalanamamak gibi bir durum da söz konusu değil, çünkü artık hayatımızda, google.translate var… Görüyorsunuz ya, internette artık, ne imkansız var; ne de zor… Yani herkes, istediği herşeyi kolay bir şekilde yapabiliyor…

Bir önceki yazımız olan Düşünce Gücü İle Bilgisayar Kullanmak Gerçek Oluyor! başlıklı makalemizde beyin sinyalleri, düşünce gücü ile bilgisayar kullanmak ve engelli bilgisayar kullanıcıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.