İnternet Filtrelerini Protesto Etmek İçin Yapılacak Saldırılar Başladı

Sizlere daha önceki yazımızda da bahsettiğimiz gibi, hacker grubu anonymous, Türkiye’de uygulanacağı söylenen internet filtrelerine protesto olarak, 18:00’da bir saldırı düzenleyeceğini belirtmişti; ve Türk sitelerine, belirtilen saldırı gerçekleşti. Olaylar ile ilgili detaylı bilgi, haberimizin devamında sizlere aktarılacaktır.

Anonymous isimli hacker grubu, internet filtrelerini protesto etmek amacı ile düzenleyeceğini belirttiği saldırılarına, 18:00 itibariyle başladı. Saldırıların hedefinde, Türkiye’nin resmi devlet siteleri yer almaktaydı. Başta TİB yer alırken, DMİ, ve Sosyal Güvenlik Kurumuna yönelik saldırılar gerçekleştirildi. TİB’i hedef alan saldırının etkisi ortalama yarım saat sürdü; yarım saatin sonrasında, Tib’e girişler gerçekleştirilebildi. Ancak, DMİ üzerine gerçekleştirilen saldırının etkisi hala geçmiş değil ve erişim sağlanamıyor.
18:00 itibari ile, anonymous isimli hacker grubunun başlattığı saldırıların hedefleri şu şekilde:
Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı; bu siteye yarım saat hiç girilemezken, sonrasında, zaman zaman erişim sağlanabiliyor.
Sosyal Güvenlik Kurumunun web sitesi: 20:00 itibari ile erişime açıldı.
Devlet Meteoroloji İşleri’nin web sitesi
İhbarweb
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı resmi internet sitesi
Görüldüğü gibi, hacker grubu anonymous’un, internet filtrelerini protesto etmek amacı ile gerçekleştirdiği saldırıya, Türk hacker grubu Ayyıldız da bir tepki ile cevap verdi ve savaş başladı. Şu anda, anonymous isimli hacker grubunun internet sitelerine erişim sağlanamıyor.
Anonymous isimli hacker grubu, Yüksek Seçim Kuruluna karşı da saldırı düzenleyeceği duyurusu ile gündeme gelmişti; ancak anonymous, bu açıklamayı yalanladı; ve hedeflerinin, Türk internet kullanıcıları olmadığını, aksine, internet filtrelerini protesto etmek amacı ile, Türk halkına destek için bu saldırıyı gerçekleştirdiklerini; ve herhangi bir ülkeye de bağlı olmadıklarını belirtti.

Bir önceki yazımız olan Düşünce Gücü İle Bilgisayar Kullanmak Gerçek Oluyor! başlıklı makalemizde beyin sinyalleri, düşünce gücü ile bilgisayar kullanmak ve engelli bilgisayar kullanıcıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.