İnternet Hızı Neden Yavaş? İnternet Neden Yavaşladı 2013

internet hızı neden yavaşBu yazımızda sizlere, internet hızı neden yavaş sorusunun yanıtlarından söz ederek, internet neden yavaşladı 2013; ve internet neden yavaş gibi soruların yanıtlarından bahsedeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de aklınızda, internet neden yavaşladı 2013 sorusunun yanıtları için bir merak varsa, bilgileri hemen, birlikte gözden geçirelim:

İnternet hızı neden yavaş? Kullanmakta olduğunuz internet bağlantı hizmet tarifesinin yavaş olması, size internet neden yavaş sorusunu sordurabilir. Bu anlamda, ilk olarak tarifenizin size, ne kadar hızlı bir internet bağlantısı sağladığını kontrol etmeli, sonrasında da hız testi yaparak bu hıza ulaşıp ulaşamadığınızı kontrol etmelisiniz. Eğer ki bağlantı hızı olması gerektiği kadarsa, internet hızı neden yavaş sorusunun yanıtı için tarifenizin hız miktarını arttırmanız gerekebilir. Bunun yanında, hızlar arasında bir fark söz konusu ise yapmanız gereken şey, problemin nereden kaynaklandığını bulmaktır.
İnternet neden yavaşladı 2013 sorusunun yanıtı için bir donanım kontrolü gerçekleştirmeniz gerekebilir. Bu işlemi, evinizde aynı bağlantıyı kullandığınız farklı bir bilgisayar üzerinde yaparsanız çok etkin sonuç elde edebileceğinizi belirtmeliyiz. İlk olarak bağlantınızı komple kesin, gerek modem, gerekse de router’in fişini çekin, ardından yeniden takarak, hala internet neden yavaş sorusunu sorup sormadığınıza bakın. Eğer sormuyorsanız problem o anlık olabilir, ve çözüme de ulaşmış olabilir. Ancak internet hızı neden yavaş demeye devam ediyorsanız diğer bilgisayarın internet hızının da yavaş olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir.
İnternet hızı neden yavaş sorusunun router ile alakalı olduğunu düşünüyorsanız, router’in yeri ile ilgili de bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Örneğin, eğer router çekim gücü dar bir yerde ise, çekmemesinin nedeninin bu olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

One thought on “İnternet Hızı Neden Yavaş? İnternet Neden Yavaşladı 2013

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.