İnternet Sınırı Nasıl Aşılır? İnternet Kotasını Dolduran Şeyler

internet sınırı nasıl aşılırBu yazımızda sizlere, internet sınırı nasıl aşılır, internet kotasını neler doldurur… şeklindeki soruların yanıtları arasında yer alan, internet kotasını dolduran şeylerin aktarımını gerçekleştireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Son zamanlarda, takipçilerimizin yoğun olarak sorduğu, internet sınırı nasıl aşılır; ve internet kotasını neler doldurur gibi soruların yanıtları arasında yer alan internet kotasını dolduran şeyleri, gelin hep birlikte öğrenelim:

İnternet sınırı nasıl aşılır? İnternet kotasını neler doldurur? İnternet kotasını dolduran şeyler arasında ilk sırada, bilgisayarınıza yüklediğiniz dosyalar geliyor. Oyunlar, resimler, videolar, müzikler… internet kotasını dolduran şeyler arasında yer alıyor, ve indirilen şeyin boyutuna göre, internet kotanızın azalmasını olanaklı hale getiriyor. Bunun yanında, bir internet sitesini ziyaret etmeniz de internet kotasını dolduran şeyler arasında yer alıyor, ancak, internet sitelerini ziyaret etmek her ne kadar internet kotanızdan götürse de, bunun küçük bir miktar olduğunu belirtelim. İnternet üzerinden müzik dinlemek, video izlemek… internet kotasını neler doldurur sorusunun yanıtları arasında yer alıyor.
İnternet sınırı nasıl aşılır diyorsanız, ve sadece video izlediğinizi, bunun da çok masum olduğunu belirtiyorsanız yanılıyorsunuz. Siz belki videoyu bir internet sitesi üzerinden izliyorsunuz, ama aslında onu bilgisayarınız size sormadan indiriyor, ve sonrasında izletiyor. Yani video izlemek, siz isteseniz de istemeseniz de videonun bilgisayarınıza indirilmesi demek. Siz indirirseniz, indirdiğiniz video kalıcı olarak bilgisayarınıza kaydediliyor, siz indirmezseniz, bilgisayarınız geçici olarak izlemeniz üzere videoyu indiriyor, sonrasında ise siliyor. Her koşulda siz, video izler, müzik dinlerken, o dosyayı bilgisayarınıza, önce indiriyorsunuz.
Facebook… gibi uygulamalarda kamera açmak, internet kotasını dolduran şeyler arasında yer almaz, ama, karşı tarafın size kamera açması, sizin bilgisayarınızın, aynen videoda olduğu gibi o kişinin görüntüsünü size göstermek için önce indirmesi gerektiğinden dolayı kotanızı doldurmaktadır. Oyun oynamak da internet kotasını dolduran şeyler arasında yer alır, aynen videoda olduğu gibi, oyunlar da oynanmalarından önce bilgisayarınıza indirilirler.
Sizin, resimlerinizi, videolarınızı, müziklerinizi internete yüklemeniz, internet kotanızı, aynen kamera açtığınızda olduğu gibi doldurmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Artık Askerlik Durum Belgesi'ni İnternetten Alabileceksiniz başlıklı makalemizde Askerlik Durum Belgesi, Askerlik Durum Belgesi Doğrulama ve internetten Askerlik Durum Belgesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.