İnternetten Alışveriş Güvenlimi? İnternette Alışverişin Zararları Var mı?

Bu yazımızda sizlere, internette alışveriş yapmanın zararlarının, söz konusu olup olmadığından söz edeceğiz. İnternette alışveriş yapmanın zararlarının olduğunu düşünenlerin, internette alışiveriş yapmanın faydalarının bulunduğunu da düşünmeleri gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse, pek çok kişi, internetten alışveriş güvenlimi sorusunu sorarlar. Peki internetten alışveriş neden güvenli olmasın? Aslında internette alışveriş yapmanın zararları ve yararları, bizim bilgimize; ve internetten alışveriş yaptığımız sitenin güvenilirliğine bağlıdır.

İnternetten alışveriş güvenlimi diyenlere, kredi kartlarının güvenliğinden şüphelendiklerini tahmin edebildiğimizi belirtelim. Bu noktada hemen, az önce de belirtmiş olduğumuz, internette alışveriş yapmanın zararları ve yararları için, internetten alışveriş yapılan sitenin güvenilirliğine değindiğimizi hatırlatalım. İnternetten alışveriş yapmak aslında güvenlidir diyelim, fakat altını çizelim; internetten alışveriş yapmak, internetten alışveriş yapılan sitenin güvenilirliğine bağlı olarak güvenlidir.
İnternette alışveriş yapmanın zararları arasında, kredi kartı bilgilerinizin ele geçirilmesi, ve sonrasında, sizin bilginiz dahilinde olmayan çekimlerin yapılabilmesinden söz etmek gerekir; fakat, güvenilir bir internet sitesinde, internetten alışveriş yapıyorsanız, bu internet sitesinin zaten bir sanal pos, ve SSL sistemi bulunmaktadır. Bu durumda şunu bilmelisiniz: internetten alışveriş yapmakta olduğunuz internet sitesi, sizin banka bilgilerinize hiç bir şekilde erişememektedir. Belirtmiş olduğumuz sanal pos, ve SSL sistemi sayesinde, banka bilgileriniz, direk bankaya aktarılmakta; bankadan gelen sipariş onayı da, sizin internetten alışveriş yapmış olduğunuz internet sitesinden karşınıza çıkacaktır.
Hal böyle olunca, internettenalışveriş güvenlimi diyenlere, internetten alışverişin, zaman zaman, bazı mağazalarda yapılan alışverişten bile daha güvenli olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Malum, mağazalarda yaptığınız alışverişlerde, kredi kartınızı kasiyerlere verirsiniz, fakat, internetten alışverişte, kredi kartı bilgileriniz, sadece sizinle banka arasında kalmaktadır…

Bir önceki yazımız olan Google Tablet Nexus 7 Tablet Özellikleri Ve Nexus 7 Tablet Fiyatı başlıklı makalemizde Google tablet, Nexus 7 tablet ve Nexus 7 tablet fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.