İnternetten Telefon Numarası Sorgulama

internetten telefon numarası sorgulamaTeknolojinin devasa boyutlara geldiği günümüzde en büyük yardımcımız şüphesiz telefonlarımız olmaktadır. Özellikle akıllı telefonlar sayesinde birçok işimizi yerine getirebiliyoruz. Sevdiklerimizle iletişim kurmanın yanı sıra çeşitli ihtiyaçlarımızı yerine getirebildiğimiz telefonlarımıza bazen bilmediğimiz numaralardan aramalar ya da mesajlar gelebiliyor. Bilmediğimiz bir numaradan gelen çağrı ya da sms, bazen rehberimizde kayıtlı olup da daha sonra format, telefon değiştirme gibi nedenlerle silinen yakınlarımızdan olabilir. O nedenle kim olduğunu öğrenmek için aramak ya da kısa mesaj atmak yerine internetten telefon numarası sorgulama yapılarak kime ait olduğunu öğrenebiliriz. Numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için ücretli servisleri kullanmak yerine bu işi ücretsiz bir şekilde internet üzerinden yapmak daha kolay ve bedelsiz olacaktır.

Bu hizmetten yararlanmak için arama motorundan faydalanabilirsiniz. Size pek çok alternatif site sunacaktır. Bunlar arasından ihtiyacınıza en uygun olanını seçerek dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu öğrenmenin yanı sıra isimden telefon numarası bulma da kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun için Türk Telekom’un Beyaz Sayfalar ve Sarı Sayfalar hizmetlerini kullanabilirsiniz. Beyaz sayfalar kısmında ev telefonlarını, Sarı Sayfalar kısmında ise iş ve kurum telefonlarını bulabilirsiniz. İlgili arama için web sitesine girdikten sonra Basit Arama kısmına İsim, Soy isim, il ve semt bilgilerini girerek sorgulama yapılabilir. Ya da Kapsamlı Arama kısmına gerekli olan diğer bilgileri girerek de arama yapılabilmektedir. Böylece ismini hatırladığımız kişi veya kurumlara ait telefon numaralarını kolaylıkla bulabilirsiniz. Üstelik Telekom’un vermiş olduğu isimden telefon numarası bulma ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Bir de isimden cep telefonu sorgulaması hizmeti veren web siteleri bulunmaktadır. Eğer GSM operatörleri ve hat sahibi izin vermiş ise isimden telefon numarası bulunabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Paypal.Me Nedir? başlıklı makalemizde Paypal.Me, Paypal.Me nasıl kullanılır ve Paypal.Me ne işe yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.