Mezar Yeri Sorgulama

mezarlık yeri sorgulamaHepimiz hayatımızda değerli olan insanları kaybediyoruz… Ölüm Allah’în emri, engel olabilme şansımız yok. Ve hayat koşulları bizleri farklı yerlere savurduğu için de ölen yakınlarımızın yanında her zaman olamıyoruz, öyle ki, sonrasında mezar yerini soracak bir kişi de bulamayabiliyoruz. Ama artık E-devlet sayesinde, mezar yeri sorgulama işlemini internet üzerinden yapabileceğiz. Peki mezar yeri sorgulama nasıl yapılır? Yazımız içerisinde sizlere bu sorunun yanıtlarından söz edeceğiz.

Mezar Yeri Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mezarlık yeri sorgulama için ilk olarak bir E-devlet şifrenizin bulunması gerekiyor. Sonrasında turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak mezar yeri sorgulamanın da dahil olduğu pek çok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu sayede, hem sizin için zaman kaybı, hem de devlet; ve bu alanda çalışanlar için bir takım kayıpların yaşanması önlenmiş oluyor.

Mezarlık yeri sorgulama işlemi için, mezar yerini öğrenmek istediğiniz kişiye ait bazı bilgilere de sahip olmanız gerekiyor. Bu bilgiler, o kişinin adı, soyadı, baba adı, ana adı, ve o kişinin hangi mezarlığa defnedilmiş olduğudur.

İnternetten mezar yeri sorgulama işlemi şu an için İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin veritabanından gerçekleştirilmektedir.

Bir önceki yazımız olan WiFi Neden Kesilir? başlıklı makalemizde wifi neden kesilir, wifi neden kopar ve wifi neden kopuyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.