Hotmail’den Outlook’a Geçiş Ve Outlook Hesap Açma

Yıllardır alışılagelmiş, ve kullanılmakta olan Hotmail ismi, Microsoft tarafından Outlook olarak değiştirildi. Outlook mail alıp gönderebileceğimiz yeni adresimiz. Ve, Microsoft, Outlook görünümünü, Ofice 2013 görünümüne benzetti. Buna göre artık, Hotmail’den giriş yaparak okuduğumuz e-postalarımızı, Outlook’tan giriş yaparak okuyacağız. Facebook zaman tünelinde yaşanan karışıklık, çok büyük bir ihtimalle Outlook’ta da yaşanacak… İşte Outlook, ve Hotmail arasında geçiş yapmak için bilmeniz gerekenlerden bazıları:

Eğer Outlook kullanarak Hotmail’den vazgeçmek istiyorsanız, Hotmail hesabınıza giriş yapıp, ayarlar kısmından geçişinizi gerçekleştirmeniz gerektiği belirtiliyor. Bununla birlikte, Hotmail’e değil de, Outlook’a giriş yapacak olursanız, ve Hotmail’de halihazırda açık bir oturumunuz var ise, direk Outlook sayfasına yönlendirilen Hotmail mailleriniz, Outlook sürümünde açılmaya başlıyor. Yani, daha sonra Hotmail’e de giriş yapsanız, açılan sayfa, Outlook’un yeni sayfası oluyor.
Eğer Outlook hesabından yeni bir E-posta hesabı almak istiyorsanız, diğerlerinden saha hızlı davranmanız öneriliyor. Peki zaten bir Outlook hesabınız var iken, nasıl herkesten önce yeni bir Outlook hesabı alabilirsiniz? Outlook için hesabınıza giriş yapmanız, ve sonrasında üst menüye bakmanız gerekmektedir. Adınızın hemen sol tarafında bir çark işareti göreceksiniz. Bu çark işaretine tıkladığınızda, diğer posta ayarları seçeneğine gitmeniz gerekmektedir. Burada karşınıza farklı pek çok alternatif çıkacak. Outlook diğer ad oluştur seçeneğine tıklayacak, ve karşınıza gelen pencerede, kendiniz için, sonu Outlook.com olan bir isim belirlemeniz istenecek. Belirledikten sonra, diğer ad oluştur sekmesine tıklayacaksınız. Bu aşamadan sonra size sorulan soru ise şu olacak, oluşturmuş olduğunuz yeni isme gelenler de mi maillerinizin arasına karışsın, yoksa ayrı bir klasörde mi toplansın… Bu seçeneği de belirlediğinizde, Outlook hesap açma işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız… Hayırlı olsun.
Şunu da unutmamalısınız: Outlooktan çıkma, ve Hotmaile dönmek mümkün. Bunun için, Outlook’ta bulunan üst kısımdaki adınızın sol tarafında bulunan çark işaretine tıklamalı, ve Hotmaile geri dön seçeneğine tıklamalısınız…

Bir önceki yazımız olan Zaman Tüneli Ne Zaman Zorunlu Olacak Merak Ediyor Musunuz? başlıklı makalemizde facebook, Facebook zaman tünelinden çıkma ve Facebook zaman tüneline geçiş hakkında bilgiler verilmektedir.

“Hotmail’den Outlook’a Geçiş Ve Outlook Hesap Açma” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.