TTNET WiFi Bağlantısı Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gereken Herşey

Daha önceki haberimizde de belirttiğimiz gibi, TTNET kullanıcıları, TTNET’in 5. yaş gününü kutlaması nedeniyle, ücretsiz 2 ay WiFi kampanyası ile, kablosuz internete bağlanmanın keyfini doyasıya yaşayacak. Hem de bu kampanyada, dakika ya da kota sınırı hiç bir şekilde bulunmamaktadır. Peki TTNET WiFi bağlantısı nasıl yapılır; bu konuda bilgi sahibi misiniz?

TTNET’in, 5. yıldönümü sebebiyle sunmuş olduğu, ücretsiz 2 ay WiFi kampanyasından faydalanmak için, kablosuz internete bağlanabileceğiniz bir bilgisayar ya da cep telefonunuzun olması yeterli. Şimdi sizlere, TTNET WiFi bağlantısı nasıl yapılır, bunu anlatacağız:
Öncelikle, TTNET WiFi logosu ile birlikte ismini gördüğünüz, kablosuz internet servis noktasının bulunduğu yerden, bilgisayar ya da cep telefonunuzun, kablosuz internet özelliğini aktif edin; yani Wireless’i açın. Karşınıza çıkacak olan kablosuz ağlar içerisinden SSID; TTNET WiFi olanı seçin. Seçiminizin sonrasında, size hiç bir şifre sormadan internet bağlantınız kurulacaktır. Bağlantı sağlandıktan sonra, siz zaten kablosuz internete bağlanma işlemini neden gerçekleştirdi iseniz, onu yapmaya çalışacaksınız; örneğin www.ebidunya.com sitesine girmek için TTNET WiFi bağlantısı gerçekleştirmek istediniz. Doğal olarak internet tarayıcınızı açacaksınız. Bu, İnternet Explorer; ya da Firefox olabilir. Ancak istediğiniz sayfayı açamayacak; ve TTNET WiFi karşılama sayfasına yönlendirileceksiniz.
Tarayıcınızda karşınıza çıkan TTNET WiFi karşılama sayfasında size iki seçenek verilecektir. Bu seçeneklerden bir tanesi, TTNET abonesiyim; diğeri ise TTNET abonesi değilim olacaktır. Siz TTNET abonesi iseniz, TTNET abonesiyim seçeneğinden giriş yapacaksınız. TTNET abonesi olarak giriş yaptığınızda, size, TTNET kullanıcı adı ve şifreniz sorulacaktır. Bu bilgileri yazıp Tamam butonuna basmanız gerekmektedir. TTNET kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız, yapmanız gereken tek şey, 444 0 375’i aramak; karşınıza çıkan sesli yanıt sisteminde, önce 6; daha sonra ise 2’yi tuşlamaktır. İhtiyacınız olan bilgilere bu şekilde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
TTNET kullanıcı adı ve şifrenizi bir sefer girerek oluşturduğunuz TekŞifre ile de giriş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz; ancak bu konudan, size daha sonraki yazılarımızda bahsedeceğiz.
TTNET kullanıcı adı ve şifrenzi girdiğinizde, karşınıza bir hoşgeldin sayfası çıkacaktır. Bu hoşgeldin sayfasını kapatmamanız gerektiğini kesinlikle unutmayınız. Hoşgeldin sayfasında, TTNET Wifi ile internete bağlı olduğunuz süreleri de görebilirsiniz ancak, ücretsiz 2 ay WiFi kampanyası sebebi ile, Haziran 2011 sonuna kadar, bu dakikaların sizin için hiç bir önemi olmadığını; kota aşımı gibi sorunlarınızın bulunmadığını da bilmelisiniz.
TTNET WiFi bağlantınızı sonlandırmak için, tarayıcınızda ilk açmış olduğunuz; ve kapatmadığınız hoşgeldin sayfasından çıkışa tıklamayı unutmamalısınız.
Ücretsiz 2 ay WiFi kampanyası hakkında bilgi almak için, Buraya tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.