Hashtag Nedir? Hashtag Nasıl Eklenir?

Hashtag nedirBu yazımızda sizlere, Twitter kullanımınız için sürekli olarak söz edilen Hashtag ile ilgili bilgilerden söz ederek, Hashtag nedir, Hashtag nasıl yapılır; ve Hashtag nasıl eklenir gibi soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Twitter’e yabancı iseniz, ve Hashtag nedir, Hashtag nasıl yapılır, ya da Hashtag nasıl eklenir gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Hashtag nedir? Twitter’de Hashtag olarak bilinemn şey aslında, # işaretidir. Yani, konuşulmöası istenen konuyu Hashtag ile etiketlersiniz. İnsanlar bu sayede, konuyu Twitter üzerinden daha kolay bulurlar, ve kendileri de bu konu hakkında fikirlerini söyleyeceklerse yine Hashtag kullanarak, konu dahilinde fikirlerini belirtmiş olurlar. Bu noktada dikkat edilmesi gereken konu: Hashtag’ı kullanarak pek çok kişi sizin gibi fikrini belirtebilir. Bu nedenle, eğer konunun yanlış bir yere varmasını istemiyorsanız, Hashtag’ı doğru oluşturmanız gerekmektedir.
Hashtag nasıl yapılır? Her şeyin öncesinde, kısa kelimeler; ya da cümleler kurmanız gerektiğini unutmamalısınız. Türkçe karakter içermemesi gereken Hashtag’lar, aynı zamanda, kelimelerin arasında boşluk bırakmadan oluşturulmalıdır. Bundan dolayı, eğer Hashtag oluştururken birden fazla kelime kullanacaksanız, kelimelerin ilk harflerini büyük yazabilirsiniz. Örneğin, #DunyadaBaris dünyada barış’ın Hashtag hali olabilir. #BirOmurSevgi şeklinde bir Hashtag da oluşturabilirsiniz. #NedenEbiDunya… gibi Hashtag’larınızı Twitter üzerinden oluşturmanız mümkün.
Hashtag nasıl eklenir? Klavyenizde bulunan Alt Gr tuşu ile birlikte, rakamların üzerinde yer alan 3’e aynı anda basmanız halinde Hashtag oluşturmanız olanaklı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.