Türkiye’de Twitter Yasaklandı

Türkiye'de Twitter yasaklandıDün akşam saatlerinden itibaren, Türkiye Twitter engeli ile sarsıldı. Türkiye’de Twitter yasaklandı. Twitter kapatılmadı, ama Türkiye, Twitter’e girişin engellendiği iki ülkeden bir tanesi oldu. Yazımız içerisinde sizlere, Twitter; ve Türkiye arasında yaşanan olaylardan söz edeceğizi…

Türkiye’de Twitter yasaklandı, ve bu yasak, ilki 3 Şubat 2014’te olmak kaydıyla, toplamda dört mahkemeden alınmış olan tedbir kararı ile uygulanmaya başlandı. Mahkeme kararlarından sonuncusu, 20 Mart 2014’te alındı. Türkiye internet kullanıcıları, dün akşam saatleri itibari ile Twitter’e girmeye çalıştıklarında, bu mahkeme kararları ile karşılaştılar.
Her şeye rağmen Twitter’e girmek istiyorum diyenler, eğer Vpn hizmeti alıyorlarsa, her ne kadar Türkiye’de Twitter yasaklandı ise de bu yasaktan etkilenmeyecekler. Bunun yanında, DNS değişimleri ile, Twitter kullanımı olanaklı hale gelebiliyor. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var: alınan bilgilere göre, an itibari ile Twitter’de çalışmalar gerçekleştirildiği, ve sorunlu sayfaların kaldırılmasından sonra, Türkiye’de Twitter’in yeniden açılacağı belirtiliyor.
Bu bilginin ne kadar geçerli olduğu henüz bilinmemekle birlikte, Twitter’in Türkiye’de yasaklanmasının, gerek yurt içi, gerekse de yurt dışından yoğun tepkiler ile karşılandığını belirtmemiz gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.