Twitter Hesabı Nasıl Onaylatılır?

Twitter hesabi nasil onaylatilirBugüne kadar, Twitter hesabı onaylanan kişiler, politikacı, futblcu, şarkıcı… gibi, halkın ilgisini çekebilecek kişilerdi; ve bu kişilerin Twitter hesabının onaylandığını, hesaplarında bulunan mavi rozetten anlayabiliyorduk. Ancak artık, bizler de Twitter hesabı onaylatma isteğini Twitter’e gönderebileceğiz. Peki Twitter hesabı nasıl onaylatılır? Sorunun yanıtını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz:

Her şeyin öncesinde, Twitter hesabı onaylatma isteği gönderebilmek için, Twitter hesabınızın şu gereksinimlere sahip olması zorunlu:
• Twitter hesabınıza ait, doğrulanmış bir E-posta adresi
• Twitter hesabınıza ait, onaylanmış bir telefon numarası
• Twitter hesabınızda bulunması gereken bir profil resmi
• Twitter hesabınızın size ait kişisel bilgiler kısmı
• Twitter hesabınız bir şirket, kuruluş; ya da markaya ait değil ise, doğum gününüz
• Twitter hesabınıza bağlı, size ait olması gereken bir web sitesi
• Twitter hesabında paylaşmış olduğunuz tweetlerin, Herkese Açık olarak ayarlanmış olması…

Facebook Sayfa Onaylatma Nasıl Yapılır?

Peki Twitter hesabı onaylatma isteğini neden göndermelisiniz; ya da neden sizin de hesabınızda mavi rozet bulunmalı? İşte onaylanmış hesapların ortak özellikleri:
• Eğer onaylatmış olduğunuz hesap bir ticari kuruluş; ya da şirkete ait ise, insanlar bu Twitter hesabının, firma ile aynı ismi taşıdığından emin olur.
• Eğer söz konusu onaylanmış hesap bir kişiye ait ise, insanlar bu hesabın, o kişinin gerçek adı; ya da sahne adı olduğundan emin olur.
• Profil resmi ya markanın, ya da kişinin kendi resmidir. İnsanların bundan yana da bir şüphesi yoktur.
• Şirket; ya da ticari kuruluşa ait onaylanmış bir Twitter hesabının, e-postası da o şirket, ya da kuruluşa aittir.

Twitter Hesabı Nasıl Onaylatılır?

Twitter hesabı onaylatma isteği için bu formu doldurmanız istenmektedir. Sonrasında, olumlu, ya da olumsuz geri dönüşü e-posta adresinizde bulabilirsiniz. Olumsuz dönüş almışsanız, 30 gün sonrasında yeniden onaylatma isteği gönderebilirsiniz. Ancak, hesabınızın onaylanabilmesi için Twitter’in sizden bazı istekleri de var:

Neden hesabınızın onaylanması gerekiyor; ve siz neden önemli bir kişisiniz; ya da şirket hesabı onaylatacaksanız şirketin misyonu nedir… Sizinle ilgili yayınlanmış önemli bir haber kaynağının linkini paylaşabilir misiniz, kimlik bilgilerinizi gösteren resmi bir belgeyi Twitter’e gönderebilir misiniz? Tüm bu bilgi; ve belgeler, hesabınızın daha kısa zamanda onaylanmasına katkı için Twitter’e yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Firefox 4.2a1pre İndir başlıklı makalemizde Firefox, Firefox 4.2a1pre ve Firefox 4.2a1pre indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.