Twitter Lite Yayınlandı

Twitter Lite henüz yayınlanmadan merak konusu olmuş ve sonunda yayınlanmış bir uygulama. Özelliklerine bakmak istediğimizde, bağlantı yavaş olsa dahi hızlı download yapabilen, telefonda 1 MB kadar az yer kaplayan ve veri kullanımını azaltan bir Twitter uygulaması olduğunu görüyoruz. Peki tüm bunların ötesinde Twitter Lite nedir? Twitter Lite ne işe yarar? Bu soruların yanıtlarına, yazımızın ilerleyen bölümlerinde bakacağız.

Twitter Lite Nedir?

Özellikleri düşük akıllı telefonlar ve bağlantı hızında problem yaşayanlar için geliştirilmiş bir Twitter uygulaması olan Twitter Lite, sayfa açılışlarında %30’a kadar hız artışı sunmakta, telefonlarda az yer kaplamakta ve veri kullanımını azaltmakta; yani kısacası, daha kapsamlı bir Twitter deneyimi sunmaktadır.

Twitter Lite Ne İşe Yarar?

Twitter’in tüm özelliklerini Twitter Lite içerisinde bulabilir, resim – video yükleyebilir, bildirimlerinizi görebilir, profillere, trendlere erişebilir, direkt mesajlar, tweetler, timeline… gibi, ihtiyaç duyduğunuz her şeye Twitter Lite ile ulaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz sene Facebook tarafından sunulan Facebook Lite‘nin bir benzeri olan Twitter Lite, bu sayede Twitter’i milyonlarca kullanıcı için daha erişilebilir hale getiriyor. Veri kullanımının %70’e kadar azalmasının yanında, gerek duyacağınız tek şey bir akıllı telefon; ya da tarayıcısı bulunan bir tabletten ibaret.

Bir önceki yazımız olan Firefox 4.2a1pre İndir başlıklı makalemizde Firefox, Firefox 4.2a1pre ve Firefox 4.2a1pre indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.