Twitter’da Takipçi Sayısı Arttırmanın Püf Noktaları

Twitter'da takipçi sayısını arttırmanın püf noktalarıPek çok kişi, Twitter’da takipçi sayısı nasıl arttırılır sorusunun yanıtını merak ediyor. Bu yazımızda sizlere, Twitter’da takipçi sayısı arttırmanın yolları; ve Twitter’da takipçi sayısı arttırmanın püf noktalarını bu nedenle anlatmak istedik. Belki Twitter fenomeni olmak istemiyorsunuz, ama eminiz siz de paylaşımlarınızı daha çok kişinin görmesini istiyorsunuz. İşte bu nedenle, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…

Twitter’da Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

• Twitter’da takipçi sayısı arttırmanın yolları arasında ilk olarak, bol tweet atmanızın gerekliliğinden söz etmeliyiz. Twitter’da günlük atılan ortalama 4.22 tweet, kişi başı şeklinde belirlenmiştir. Ama, pek çok kişinin Twitter’da hiç tweet atmadığını, yine de bu ortalamaya dahil olduklarını belirtmek gerekir. Bu nedenle siz, olabildiğince tweet atmaya bakın.

• Twitter’da takipçi sayısı arttırmanın püf noktaları arasında, takip edilen kişilerin rutin aralıklarla değiştirilmesi de yer almaktadır. Bu nedenle, bir kişiyi bir müddet takip edip, sonrasında değiştirebilir, onu silip, yerine yeni kişiler ekleyebilirsiniz. Merak etmeyin sizin takip etmeyi bıraktığınız kişiye, Twitter mesaj göndermez.

• Paylaştığınız tweetlerin eski değil, yeni haberlerden oluşması; ve, özellikle de, olabildiğince de tartışmaya açık olmasına dikkat etmelisiniz. Sadece tweet atmak için paylaştığınız her gereksiz bilgi haber değildir, bunu unutmamanız gerekir.

• Paylaştığınız tweetlerin arasında sorular da yer alsın, ve sorduğunuz sorulara yanıt gönderenleri de retweetleyn ki, insanların dikkatini çekin, ve Twitter’i aktif şekilde kullandığınızı da ifade etmiş olun.

• Paylaştığınız şeyler sadece yorum niteliğinde olmasın; daha önceden verilmiş de olsa bir habere ek yaparak tweet atabilmek, sizin takip edilebilmenizi sağlamak adına, size olan merakın artmasını sağlamaktadır.

• Kısa tweetler atanların takipçi sayısı daha fazla… Belki pek çoğumuza 140 karakter yetmiyor, ama Twitter’da takipçi sayısı arttırmanın yolları arasında, 140 karakterden de kısa tweetler paylaşmak yer alıyor.

• Kısaltmalardan, ve sembol kullanmaktan kaçının. Belki siz bu şekilde daha ilgi çekici olacağınızı düşünüyorsunuz; ama takipçi adaylarınız bu durumu sıkıcı buluyorlar.

• Biraz önce merak uyandırmanız gerektiğini belirtmiştik. Buna, sürekli yer bildirimi; ya da durum bildirimi yapmamak da dahildir. Yemek yediğiniz, dizi izlediğiniz… takipçileri çok da fazla ilgilendirmiyor açıkçası… Renkli bir yaşamınız olduğu izlenimini vermekten kaçınmanızı bu nedenle öneriyoruz.

• Twitter’da takipçi sayısı arttırmanın püf noktaları arasında şakacı olmak da yer alıyor. Bu nedenle, atacağınız tweetlerde espirili olmaya özen göstermenizi öneriyoruz.

• Sizi takip eden kişilerin kim olduklarını, nelerle ilgilendiklerini takip edin, ve Tweetlerinizde onlara da yer verin ki, retweet yapsınlar; ve sizi onların takipçileri de görebilsin…

• Fotoğraf, ya da resim paylaşacaksanız, mutlaka bunun nedenini yazın. Yazmayacaksanız hiç paylaşım yapmayın.

• Sorunlarınızı paylaşmaktan kaçının. İnsanlar dert dinlemeye girmiyor malum Twitter’a. Bu nedenle sorunlarınızı daha uygun yerlerde çözmeye çalışın. Biraz önce ne dedik? İnsanlar, şakacı espirili kişileri takip ediyorlar.

• Kendi takip ettiğiniz kişilerin tweetlerini retweet edin. Bunun için neleri tercih edeceğiniz önemli değil; önemli olan ilginizi çeken şeyleri takipçilerinizle paylaşabilmek…

• Hashtag; yani etiket kullanın. Bunun için etiketinizin başına # eklemeniz gerekecektir. Bu sayede daha kolay bulunabileceğinizi unutmayın.

• Arkadaşlarınızın sizi, #FollowFriday @Mavimiz gibi, önermelerini sağlayın. Siz de onlara aynı şeyi yaparsanız, takipçi sayısını arttırmak konusunda birbirinize yardımcı olmuş olursunuz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.