Whatsapp Uygulamasını Şifreleme

Whatsapp Uygulamasını Nasıl Şifrelerim?

Whatsapp uygulamasının yayılması ve geniş bir kitle edinmesinin ardından adeta hayatımızın bir parçası haline geldi. Günlük yaşantımızda telefonlarımız izinsiz olarak kullanılabiliyor bu durum şüphesiz birçok insanın hoş karşılamadığı bir davranış. Whatsapp ve diğer özel uygulamaları şifreleyerek veya telefona kilit koyarak bunun önüne geçilebilir. Peki, Whatsapp uygulamasına nasıl şifre koyulur?

Whatsapp Uygulamasına Şifre Koyma Yöntemleri

Clean Master

Clean Master uygulaması sadece whatsapp uygulamasına şifrelemek ile kalmaz bunun yanı telefonunuzu hız ve işlevi bakımından daha yüksek performans sergilemesine yardımcı olur.

Google Play üzerinden Clean Master uygulamasını indirdikten sonra alt menüde bulunan Araçlar sekmesine geçiyoruz burada aşağıya indiğimiz zaman Uygulama Kilitleme seçeneğine ulaşıyoruz. Önce bizden uygulamalara hangi desenle giriş yapmak istediğimizi soruyor ve girmek istediğimiz deseni çiziyoruz.

Daha sonrasında karşımıza telefonumuzda yüklü olan uygulamalar çıkıyor. Buradan Whatsapp uygulamasını seçiyoruz ve whatsapp uygulamasını şifreleme işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz. Ayrıca bu sayfadan telefonunuz için bir ekran kilidi oluşturabilir veya gizli öz çekim özelliğini aktif ederek telefonunuzdaki whatsapp uygulamasına sizden habersiz giriş yapmayı deneyip deseni yanlış giren kişileri görebilirsin.

CM Security-Uygulama Kilitleme

Bu uygulama Clean Master uygulamasının yapımcıları tarafından sadece whatsapp ve diğer uygulamarı şifrelemek için yapılmıştır.

Bu uygulamayı da Google Play de ‘CM Security-Uygulama Kilitleme’ diye aratarak kolay bir şekilde bulabiliriz. Arayüzde karşımıza çıkan AppLock sekmesinden önce bir desen belirleyip ardından karşımıza çıkan sayfada Whatsapp uygulamasını seçerek Whatsapp şifreleme olayını gerçekleştirmiş oluruz.

İos İçin Whatsapp Uygulamasını Şifreleme

İos işletim sistemine sahip cihazlarınızda WhatsApp uygulamasına şifre koyabilmeniz için cihazlarınıza Jailbreak yapmanız gerekmektedir. Jailbreak yaptıktan sonra Cydia uygulaması ile tweak yükleyerek Whatsapp uygulamanızı şifreleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan YouTube Videolarından GIF Yapmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.