Wi Fi Direct Nasıl Kullanılır?

Wi Fi Direct nasil kullanilirGünümüzde, Wi Fi Direct teknolojisine sahip olmayan cihaz yok gibi. Ama, bizler, Wi Fi Direct nasıl kullanılır sorusunun yanıtını tam olarak bilmiyor, hala Bluetooth, ya da WhatsApp üzerinden dosya göndermeye çalışıyoruz. Oysa ki, iki cihazın ikisi de Wi Fi Direct teknolojisine sahip ise, 2 GB büyüklüğünde bir dosyayı 1 dakika gibi kısa bir sürede aktarabilmek çok kolay. O halde hiç zaman kaybetmeden Wi Fi Direct kullanımı hakkında bilgilerimizi almaya başlayalım.

Wi Fi Direct Nasıl Kullanılır?

• Wi Fi Direct kullanımı için ilk olarak, iki Wi Fi Direct destekli cihazın ikisini de aynı Wi-Fi ağına bağlayın.
• Her iki cihazın Wi-Fi ayarlarına girin, ve Wi Fi Direct ağını açın.
• Bir cihazdan, ağdaki diğer cihazı bulun, ve iki cihazı birbiri ile eşleştirin.
• Cihazlarınız Android işletim sistemini kullanıyorsa, ilk olarak, paylaşmak istediğiniz dosyanın Paylaşma Seçeneklerine girin.
• Wi Fi Direct seçeneğine tıklayın. Ve hızlı bir şekilde dosya paylaşma işlemini gerçekleştirin.

İşte kullanım bu kadar kolay. Ve aslında senelerden bu yana telefonlarımızda bulunan bu özelliğe sadece alışmamız gerekiyor. Bu teknolojinin hızını anlamanın en kolay yolu ise şu: Aynı interneti paylaşan iki bilgisayar arasında dosya paylaşımı yapın… En büyük dosyaların dahi ne denli hızlı aktarıldığını gördüğünüzde siz de şaşıracaksınız.

Bir önceki yazımız olan En Ucuz İnternet Paketi Hangisi? başlıklı makalemizde en ucuz internet paketi, en ucuz internet paketi hangisi ve internet paketi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.