WiFi Neden Kesilir?

telefonun wifisi çalışmıyorGünümüzde hemen herkesin evinde, iş yerinde hatta telefonunda internet bağlantısı bulunmaktadır. Oldukça faydalı bir şekilde kullandığımız internet aleminde her şey her zaman güllük gülistanlık gitmiyor elbette. Zaman zaman kopmalar, internete bağlanamamalar gibi muhtelif sorunlarla karşı karşıya kalmaktayız. Bu sorunlardan birisi olan wifi neden kopar sorusuna dair açıklamalarda bulunacağız. Eğer siz de bu sorunla karşılaşıyorsanız vereceğimiz öneriler sayesinde sorunu muhtemelen kendi kendinize çözebileceksiniz.

* Wifi neden kesilir sorusuna cevap ararken öncelikle modem ve bağlantı noktalarını kontrol etmelisiniz. Gevşeyen veya çıkan bir kablo, internetinizin kesilmesine neden olmuş olabilir. Böyle bir sorun varsa giderip bağlantınızın olup olmadığını tekrar deneyin.

* Kablo bağlantılarında bir sorun yoksa splitter kutusunu kontrol edin. Bu yaparken splitter’ı çıkarıp telefon hattını doğrudan modeme takın. Modemi kapatıp kısa süre bekleyin ve yeniden açın. Eğer bağlantınızdaki kopma düzeldiyse splitter kutusunu değiştirin.

* Modeminizde herhangi bir sorun olabileceği ihtimaline karşın varsa yedek bir modemi takarak deneyin. Yedek modeminiz yoksa bir tanıdığınızdan ödünç alarak deneyebilirsiniz. Tabi bunu yaparken modem ayarlarını yeniden yapılandırmanız gerekecektir. Fakat modem ayarlarını değiştirmeden DSL ve internet ışıklarının yanması, hattınızda bir sorun olmadığını gösterir. Bu durumda wifi neden kesilir sorusunun cevabı modemdeki bir arıza olacaktır.

*Bilgisayarınızın veya telefonunuzun başka bir wifi ağına bağlanıp bağlanamadığını deneyin. Eğer bağlanabiliyorsanız internet hattının kontrol edilmesi için müşteri hizmetlerini aramalısınız. Eğer orada da bağlanamıyorsanız bu sefer sorun cihazınızdan kaynaklanmaktadır. Bu noktada bir virüs taraması ya da format atılması sorunu büyük oranda çözüme kavuşturacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.