YouTube Hangi Videolar Para Kazandırır? YouTube Nasıl Para Kazandırır?

Youtube nasıl para kazandırırBu yazımızda sizlere, YouTube nasıl para kazandırır, ya da YouTube nasıl para kazandırıyor şeklindeki soruların yanıtları arasında da yer alan, YouTube hangi videolar para kazandırır sorusunun yanıtını aktarmaya çalışacağız. Eğer siz de YouTube üzerinden kazanç elde etmek isterseniz, zaman kaybetmeden, YouTube nasıl para kazandırır, YouTube nasıl para kazandırıyor; ve YouTube hangi videolar para kazandırır sorularının yanıtlarını sizlere aktarmaya başlayalım…

YouTube Nasıl Para Kazandırır? YouTube Nasıl Para Kazandırıyor?

YouTube üzerinden kazanç elde etmek için sağlanması gereken bazı koşullar bulunmaktadır. Her şeyin öncesinde, reklam verenler, sizin paylaşmış olduğunuz YouTube içeriğini, reklamları için uygun bulmalıdırlar. Bir diğer şart ise, para kazanılacak olan videonun, tamamen sizin tarafınızdan oluşturulmuş olması, ya da, para kazanmak için bu videoyu kullanabileceğinize dair ticari izin almış olmanızın gerekliliğidir.

Hazırlamış olduğunuz videonun içerisinde bulunan ses; ve görüntünün, size ait olduğuna dair sahip olduğunuz ticari hakları belgeleyebileceğiniz kanıtlar bulunmalıdır. YouTube topluluk yönetgeleri, ve hizmet şartlarına uymayan içerikler ile, YouTube’den para kazanmanın olanaklı olmadığını, ve YouTube’nin bu anlamda her türlü hakka sahip olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir.

YouTube Hangi Videolar Para Kazandırır?

Sizin kaydetmiş olduğunuz, fonda müzik olmayan video görüntüleri, müzik kullanılan videoların telif hakkı içermemesi hali, video içeriğinde sizin oluşturduğunuz, ve bunun için bir plak şirketi ile anlaşmadığınız müziklerin yer aldığı videolar, bir yakınınızın oluşturmuş olduğu; sizin bu videodan para kazanmanıza izin verdiği videolar, YouTube’den para kazanmak için uygun videolardır.

Televizyon üzerinden kaydettiğiniz bir program, ya da, iTunes üzerinden satın almış olduğunuz bir müzik ile oluşturduğunuz video ile, YouTube üzerinden para kazanamazsınız. Korku, ya da nefret ettirme içeriği ile hazırlanan videolar üzerinden para kazanamazsınız. Bir başkası tarafından hazırlanmış, ancak sizin düzenlemesine yardım ettiğiniz videolar üzerinden para kazanamazsınız…

Bir önceki yazımız olan Ses Dosyası Nasıl Video Yapılır? başlıklı makalemizde ses dosyası nasıl video yapılır, ses dosyasını video yapma ve Windows Live Movie Maker hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.