YouTube Videolarından GIF Yapmak

Günümüzde internette GIF halinde ki hareketli resimler fazlaca kullanılmaya başladı. Tumblr gibi resim odaklı bloglarda bu oran daha fazla. YouTubeda bu ortama uyum sağlayarak videolardan GIF yapma özelliğini aktif etti ve kullanıcılarına sundu. Ancak bütün videolarda aktif olmayan bu özellik zaman geçtikte bütün videolarda aktif hale gelecek ve herkes tarafından kullanılabilecek.

YouTube GIF özelliğini kullanmak çok kolay.

YouTube videolarından GIF yapmak

Öncelikle üstte de yazdığım üzere bu özellik henüz bütün videolarda aktif değil. Hareketli resim yapılabilecek bir video buluyoruz ve Paylaş butonuna basıyoruz. Açılan sekmede GIF seçeneğini seçiyoruz.

Bu sekmede oluşturmak istediğiniz hareketli resmin videonun hangi saniyeler arasında olduğunu ayarlayabilirsiniz. Buna ek olarak resmin üzerine metinde ekleyebiliyoruz. Ayarlarımızı yaptıktan sonra GIF Oluştur butonuna basarak hareketli resmimizi oluşturabiliriz.

Alternatif bir yöntem var mı?

Bilinen bir yöntem daha var ve ne kadar pratik olduğu tartışılır.

Misal olarak http://www.youtube.com/watch?v=5GIpE6PpXzw adresinde ki videodan yapmak istiyoruz. Linki şu şekilde değiştirerek GIF paneline ulaşabilirsiniz; http://www.gifyoutube.com/watch?v=5GIpE6PpXzw

Bir önceki yazımız olan İnstagramda Beni Engelleyenleri Ücretsiz Görmek başlıklı makalemizde İnstagram, instagramda beni engelleyenleri görebilirmiyim ve instagramda beni engelleyenleri nasıl görürüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.