Adobe Photoshop CS6 Özellikleri

Çağımızın en gelişmiş görsel hazırlama ve düzenleme programlarından biri olan Adobe Photoshop CS6, günümüzde birçok tasarımcı tarafından kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise, çok rahatlıkla kullanılabilir bir arayüze ve birbirinden yüksek performanslı gelişmiş araçlara sahip olmasıdır. Birçok görsel oluşturma ve düzenleme programına göre çok daha gelişmiş özelliklere sahiptir.

Bir önceki Adobe Photoshop serilerinden CS4 ve CS5 programlarına göre kıyaslayacak olursak, yeni getirilen “Mercury Grafik Motoru” programın oldukça hızlı çalışabilmesine olanak tanıyor ve birçok kasma sorununu ortadan kaldırmış oluyor. Bir başka önemli özelliği ise, arka planda kayıt işlemleri gerçekleştirilirken aynı zamanda tasarımınıza devam edebilmenizdir. Önceki sürümlerde bu özellik bulunmuyordu ve yüksek boyuttaki işlemlerimizde ciddi sorunlar yaşıyorduk. Ancak CS6 sürümü sayesinde çok rahatlıkla ilgili tasarımlarımızı bölmeden kayıt işlemlerimize devam edebiliyoruz. Bunların haricinde yeni sürümde katman temelli çalışanlar için çok daha renkli bir panel bulunuyor. Bu özellik sayesinde her katmanı kendine has olarak renklendirip, tasarımımızı daha rahat şekillendirebiliyoruz. Ayrıca gelişmiş perspektif araçları, özel kırpma yöntemleri ve ton değişimi sağlayıcılar ile tasarımlarımıza renk katmak çok daha kolay hale geliyor. Üç boyutlu olarak çalışmak, video düzenlemek, fırça dosyalarını düzenlemek gibi çeşitli farklılıklar da Adobe Photoshop CS6’yı diğer sürümlerinden bir adım daha öne çıkarıyor. Tabi bunların yanı sıra stil ayarlarındaki gelişmeler de gözümüzden kaçmıyor.

Genel kanaatim CS6’nın gayet iyi olduğu yönünde, daha basite indirgemişler ama özellikleri gerçekten iyi bir seviyede, artık bir sonraki versiyonları nasıl olur gerçekten merak etmekteyim. Teknoloji her gün beni biraz daha heyecanlandırıyor. 🙂

Tabi her Adobe’de olduğu gibi CS6 sürümünde de sorunlar olacaktır, bizden yada programdan kaynaklı, o sorunları da buradan bize bildirirseniz çözümlerini sizlerle seve seve paylaşırız. 🙂

Bir önceki yazımız olan Whatsapp Uygulamasını Şifreleme başlıklı makalemizde android uygulama kilitleme, android uygulama şifreleme ve iphone uygulama kilitleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.