2050’de Dünya Nasıl Olacak?

Gelecekte bizleri nelerin beklediğini hep merak etmişizdir. Ömrümüzün ne kadar olacağını bilmediğimiz gibi, bizden sonraki nesillerin neler yaşayacağını da öğrenmek; hatta mümkünse dondurulup, belli bir zamanda uyandırılmak isteriz. 2050’de dünya nasıl olacak? 2050’de neler olacak? Bilim adamları, 2050’de dünyanın durumu ile ilgili tahminlerde bulundular. Sizlere o tahminlerden biraz söz etmek istedik.

2050’de Dünya Nasıl Olacak?
2050’de Neler Olacak?

Her şeyin öncesinde, deniz seviyesinin, şu anda olduğundan 30 – 40 santim kadar yükselmiş olacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle 2050 yılında kıyı şeridinde ikamet etmekte olan insanlar, iç kesimlere doğru göç etmeye başlayacak.

Nesnelerin İnterneti Nedir?

Elbette bu durum için küresel çözümler olacak; ama bundan daha çok zengin ülkeler yararlanabilecek. Örneğin Hollanda ve Danimarka, sahil kesimini, istediği şekilde koruyabilecek. Ancak aynı durum Bangladeş gibi ülkeler için çok da mümkün olmayacak:

New York’un 2050 yılında, fütüristik bir cennete benzeyeceği düşünülüyor; şöyle ki: Yeşil gökdelenler, arttırılmış gerçeklik, gelişmiş insanlar, o yıllarda New York’ta hüküm sürebilir. Bireysel enerjiyi ve daha fazlasını da New York için düşünebiliriz. İnsan hayatında mutlaka olması gereken, eğlence, gıda, erişilebilirlik ve iletişim gibi her şey, New York’ta rahatlıkla bulunabilir. Günlük hayatın konforunun ise üstün teknoloji ile arttırılacağını belirtmeden geçmemeliyiz.

Söz konusu Şangay olduğunda ise gelişmiş özellikli gökdelenlerin, 2050 yılından da önce ulaşılabilir olacağı tahmin ediliyor. Şöyle ki: bir bina içerisinde, yerleşim alanları, eğitim merkezleri, eğlence merkezleri, ofisler, dükkanlar, hatta üretim merkezleri yer alabilecek. Bu sayede, bir gününüzü, söz konusu metropollerden dışarı çıkmadan geçirebileceksiniz.

Teknoloji Nedir İçin Verilebilecek Bir Kaç Cevap

Peki bu tercih edilebilir bir durum mu? Günümüz için değil belki; ama çoğumuzun da bilgisayar başından kalkmadan pek çok şey yaptığı, şu anda dahi bir gerçek. 2050’de güneşin zararlı ışınlarının artacağın düşününce ise belki de bu bir mucize olacak ve kimse bulunduğu ortamdan dışarı çıkmayacak.

Bir önceki yazımız olan Sinbo Saç Maşası İle Daha Güzel Saçlar başlıklı makalemizde kişisel bakım, saç bakımı ve sinbo saç maşası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.