Akış Diyagramı Nedir? Akış Diyagramı Sembolleri

Bu yazımızda sizlere, akış diyagramları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Akış diyagramı nedir, akış diyagramı çeşitleri gibi konularda bilgi sahibi olabileceğinizi belirterek, akış diyagramları ile ilgili bilgileri vermeye, akış diyagramı nedir sorusunun yanıtı ile başlamak istiyoruz:

Akış diyagramı nedir? Akış diyagramları, bir problemin çözümünün, ve problemin yapılışının sıralama şeklinde gösterildiği şemaya verilen isimdir. Akış diyagramı nedir sorusunun bir diğer yanıtı ise, bir problemin çözülüş tarzının belirlenmesi durumunun akış diyagramı olarak tanımlandığıdır.
Akış diyagramında, akış diyagramı sembollerinden söz etmek gerekmektedir. Akış diyagramı sembollerinin her birisi, akış diyagramında yer alan farklı bir aktiviteyi simgelemektedir. Yani akış diyagramı sembollerinin her bir tanesi, bir problemin çözümünde uygulanacak olan farklı adımları işaret etmektedir.
Akış diyagramında, programcının problemi çözebilmesi için kullandığı, akış diyagramı sembollerinden sizlere kısaca söz etmek istersek, akış diyagramı sembolleri arasında, giriş, kabul etme, girilen veriyi işleme, elde edilen sonuca göre çıktıyı gösterme; gösterilen çıktıya göre kararlar verebilme…

Bir önceki yazımız olan Sinbo Saç Maşası İle Daha Güzel Saçlar başlıklı makalemizde kişisel bakım, saç bakımı ve sinbo saç maşası hakkında bilgiler verilmektedir.

“Akış Diyagramı Nedir? Akış Diyagramı Sembolleri” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.