Bilgi İşlem Sürecinin Adımları Arasında Bulunan Çoğaltma Ve Saklama

Yazımız içerisinde sizlere, bilgi işlem sürecinin adımlarından, ve bilgi işlem sürecinden söz edeceğiz. Bilgi işlem süreci hakkında bilgilerimiz, sitemiz içerisinde daha önceki yazılarımızda da sizlere verilmiş bulunulmakla birlikte, bundan sonraki yazılarımızda da bilgi işlem sürecini, ve bilgi işlem sürecinin adımlarını sizlere anlatmaya devam edeceğiz…

Bilgi işlem sürecinin adımları arasında ilk olarak çoğaltmadan söz etmemiz gerekmektedir. Bilgi işlem sürecinin genellikle bilgisayar ortamında gerçekleştiğini bilen bizler şunu unutmamalıyız ki, bilgi işlem sürecinin adımları arasında yer alan çoğaltma, bilgisayar ortamındaki bir verinin çoğaltılması şeklinde de gerçekleşebilir. Bilgi işlem sürecinin adımları arasında yer alan çoğaltmaya bir örnek de vermek istersek: diyelim ki siz bir üniversite kazandınız. Kazandığınız üniversitenin sonuç belgesi ÖSYM tarafından size gönderilirken, aynı sonuç belgesi, kazanmış olduğunuz okula da gönderilir ki bu sayede her iki taraf da, bu kazanım olayı ile ilgili bilgi sahibi olmuş olur.
Bilgi işlem sürecinin adımlarından bir diğerinin de saklama olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bilgi işlem sürecinde en temel adımlardan bir tanesi olan saklama, bilgisayar ortamında elde edilen bilgilerin kaybedilmemesi için depolanması anlamına gelmektedir. Bilgi işlem sürecinin adımlarından olan saklama adımı, disketlere, flash belleklere, CD’lere; ve bunun gibi pek çok araç içerisine gerçekleştirilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Mobee Blade T1500'ü Yakından Tanıyalım başlıklı makalemizde Mobee Blade 9.7" T1500, Mobee Blade 9.7" T1500 özellikleri ve Mobee Blade T1500 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.