Bilgi İşlem Sürecinin Adımları Arasında Yer Alan Sıralama Ve Hesaplama

Sizlere daha önceki yazılarımızda, bilgi işlem süreci hakkında bilgiler vermiştik, bu yazımızda da, bilgi işlem sürecinin adımlarından söz etmeye, kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bilgi işlem sürecinin adımları hakkındaki bilgilerimizi, zaman kaybetmeden sizlere aktarmaya başlayalım:

Bilgi işlem sürecinin adımları arasında ilk olarak Bilgi işlem süreci sıralama aşamasından söz etmemiz gerekmektedir. Bilgi işlem sürecinin adımları arasında yer alan bilgi işlem süreci sıralama aşamasının gerçekleşmesi halinde, aradığımız tüm bilgileri en kolay şekilde bulmamız olanaklı hale gelmiş olur. Bizler, insanlar olarak, pek çok bilginin sıralamasını kısa zamanda gerçekleştirememiş olsak dahi, bilgisayarlar için, bilgi işlem sürecinde sıralama aşaması oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bilgi işlem sürecinin adımları arasında yer alan sıralama aşamasına örnek vermek istersek: 2012 – 2013 sezonu için birinci sınıfa kayıt olan öğrencileri verebiliriz. Bilgisayar, bu öğrencilerin sıralamasını, 5.5 yaşında olanlar, 6 yaşında olanlar, ve 7 yaşında olanlar şeklinde, oldukça kısa bir sürede gerçekleştirir, ve bu sayede, kaç öğrencinin 6 yaşında, kaç öğrencinin 5.5; ya da 7 yaşında okula başladığını kolayca öğrenebilme şansına sahip olabiliriz.
Bilgi işlem süreci hakkında bilgi verirken, bilgi işlem sürecinin adımları arasında yer alan, hesaplama aşamasına da değinmemiz gerekmektedir. Bilgi işlem sürecinin adımları arasında yer alan hesaplama aşamasını da, sıralama aşamasında olduğu gibi, kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bilgi işlem sürecinin adımları arasında yer alan hesaplama aşamasını da şöyle bir örnekle verebiliriz: Orta öğretim başarı ortalaması hesaplanan bir öğrencinin, tek tek notlarının alınarak ortalamasının hesaplanması işlemi, bilgi işlem sürecinde, bilgisayar tarafından, oldukça kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

Bir önceki yazımız olan Mobee Blade T1500'ü Yakından Tanıyalım başlıklı makalemizde Mobee Blade 9.7" T1500, Mobee Blade 9.7" T1500 özellikleri ve Mobee Blade T1500 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.