Bilgi İşlem Sürecinin Adımlarından Olan Erişme Ve İletme

Bilgi işlem süreci, ve bilgi işlem sürecinin adımları ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde sizlere aktaracak, ve daha önceden anlatmış olduğumuz bilgi işlem sürecinin adımlarını bu yazımızda tamamlamaya çalışacağız. Bilgi işlem sürecinin adımları arasında yer alan erişme, ve iletme ile ilgili bilgileri birlikte edinelim:

Bilgi işlem sürecinin adımları arasında yer alan erişmeyi şu şekilde açıklayabiliriz: bilgi işlem süreci dahilinde, sizlere daha önce aktarmış olduğumuz bilgi işlem sürecinin adımlarını uygulayan kişiler, bilgisayar ortamına bir takım veriler girerler. Bu veriler daha sonradan erişilmesi gereken; yani ulaşılarak kontrol edilecek olan verilerdir. Bilgi işlem sürecinin adımları arasında yer alan erişme ile ilgili örnek vermek istersek: Bir hastanede tahlil yaptırdığınızda, tahlil sonuçları, bilgi işlem süreci kapsamında bilgisayar ortamına geçer. Doktorunuz ise, kendi bilgisayarından sizin tahlil sonuçlarınıza, bilgi işlem sürecinin adımları arasında yer alan erişme ile ulaşabilir.
Bilgi işlem sürecinin adımları hakkında bilgi almaya devam ederken, sıradaki bilgi işlem süreci adımının iletme olduğunu görüyoruz. İletmede, bilgi işlem sürecinde bulunan diğer aşamalardaki kadar çok bilgisayar gereksiniminden söz etmemek gerekmektedir, çünkü iletme, bilgiye ihtiyacı olan kişilere, farklı yollarla gerçekleştirilebilir. Örneğin, bilgi işlem sürecinin adımları arasında açıklamış olduğumuz erişme aşamasında bilgisayara geçirilen tahlil sonuçları, kağıt üzerine aktarılarak size de verilebilir; ve bu kağıtları almak için, bilgi işlem sürecinde, sizin, bir bilgisayara gereksiniminiz bulunmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Mobee Blade T1500'ü Yakından Tanıyalım başlıklı makalemizde Mobee Blade 9.7" T1500, Mobee Blade 9.7" T1500 özellikleri ve Mobee Blade T1500 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.