Bilgisayarın Ekran Ayarları Ve Bilgisayarın Ekran Ayarları Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere bilgisayarın ekran ayarları hakkında kısa bilgilendirmelerde bulunmayı amaçlamaktayız. Bilgisayarın ekran ayarları nasıl yapılır sorusunun yanıtını vereceğiz. Bilgisayarın ekran ayarları nasıl olmalı sorusunun yanıtı ile ilgili sürekli olarak fikri değişen bilgisayar kullanıcıları, bilgisayarın ekran ayarları nasıl yapılır sorusunun yanıtını kendi akıllarında sürekli olarak değiştirmekte, ve basitleştirmeyi amaçlamaktadırlar. Biz de bu nedenle bu yazımızda sizlere bilgisayarın ekran ayarlarından söz etmeye karar verdik:

Bilgisayarın ekran ayarlarını sık sık değiştiren bir bilgisayar kullanıcısının, bilgisayarın ekran ayarları ile ilgili yaptığı değişiklikler, bilgisayar ekranının çözünürlüğünü değiştirmek, bilgisayarın ekran modunu değiştirmek, ve bilgisayarın renk derinliğini değiştirmek şeklinde gerçekleşmektedir. Bilgisayarın ekran ayarlarını sık değiştiren bu kişiler arasında siz de yer alıyorsanız, ve bilgisayarın ekran ayarları nasıl yapılır diyorsanız, bilgisayarın ekran ayarlarını kolay bir şekilde yapmanızı olanaklı hale getirecek bir simgeden sizlere söz etmek istiyoruz:
Bilgisayarın ekran ayarları nasıl yapılır sorusunun yanıtını kısaltmak için, masa üstünde, mouse ile, boş bir yere önce sağ tıklayın; sonrasında ise, Ayarlar, ardından da Gelişmiş butonuna tıklayın. Sonrasında, karşınıza çıkacak olan pencerede, Genel bölümünde kalarak, Görev çubuğundaki Ayarlar simgesini göstermek seçeneğini etkin hale getirin. Daha sonra ise, Yeniden başlatmadan yeni ayarlar geçerli kısmını etkin hale getirin. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Tamam butonuna tıklayacak olursanız, bilgisayarın ekran ayarları nasıl yapılır sorusunun yanıtını, araç çubuğunun sağ tarafında bir simge halinde; ve bir monitör şekli ile göreceksiniz. Bilgisayarın ekran ayarları nasıl yapılır sorusunun yanıtı için bu küçük monitör simgesine tıkladığınızda açılacak olan menü yardımı ile, bilgisayarın ekran ayarlarını yapabilir, ve bilgisayarın ekran ayarları nasıl olmalı sorusuna, ekran kartınızın desteklediği kadarı ile yanıt bulabilirsiniz.

7 thoughts on “Bilgisayarın Ekran Ayarları Ve Bilgisayarın Ekran Ayarları Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.