Birleştirici Dil Nedir? Birleştirici Diller Hakkında Bilgiler

Bu yazımızda sizlere, birleştirici diller ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Birleştirici dil nedir sorusunun yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirterek, birleştirici diller ile ilgili bilgilerimizi aktarmaya başlayalım:

Birleştirici dil nedir? Birleştirici diller, uzmanlar tarafından, yazılan komutların bilgisayar ortamına aktarılmasını sağlayan; ve gerekli şekillerde komutlara çevrilmesini olanaklı hale getiren programlar bütünü olarak tanımlanmaktadır.
Birleştirici dillerin geliştirilmesinin öncesinde, bilgisayarın sadece, 0; ve 1 rakamlarından aldıkları komutlarla çalıştıklarını belirtmemiz gerekmektedir. 0, ve 1 ile kaç tane komut verilebilir derseniz, yüzlerce, binlerce, hatta milyonlarca… Peki bu nasıl olur, sözünü ettiğimiz sadece iki rakam ile? İşte bunun oluşumu için alınan çok uzun eğitimler bulunmakta idi, sıkıntılı, ve zorlu bir süreç gerektiriyordu. Bundan dolayı birleştirici dillerin geliştirilmesi gerekiyordu, geliştirildi, ve bilgisayar uzmanlarının işleri de bu sayede kolaylaşmış oldu…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.