Demo Yazılım Ve Demo Yazılım Örnekleri

demo yazılım örnekleriBu yazımızda sizlere demo yazılım ile ilgili bilgilerden söz ederek, demo yazılım nedir sorusunun yanıtı ile birlikte, demo yazılım örnekleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan demo yazılım örneklerini de aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. O halde zaman kaybetmeden, demo yazılım nedir sorusunun yanıtı ile birlikte, bilgilerimizi aktarmaya başlayalım:

Demo yazılım nedir? Yazılım firmaları, zaman zaman, hazırlamış oldukları lisanslı yazılımın, kullanıcılar tarafından tanınması, ve test edilebilmesi adına, bu lisanslı yazılımları belirli bir zaman için, ücretsiz kullanıma sunarlar. Demo yazılım, lisanslı yazılımın, başlangıçta lisans alınmadan kullanılabilen haline verilen isimdir. Lisanslı yazılım, demo yazılım olarak kullanılmasının sonrasında, belirtilen sürenin sona ermesi ile birlikte lisanslı yazılıma geçtiğinde, demo yazılımın kullanımı ya tamamen iptal edilir; ya da belirli bir kısıtlamaya tabi tutularak gerçekleştirilmeye devam edilir; ancak bu kısıtlama ile, demo yazılımın özellikleri genel olarak kullanılamaz hale gelir.
Demo yazılım örnekleri nelerdir? Demo yazılım örnekleri arasında ilk olarak antivirüs programlarından söz etmemiz gerekmektedir. Bunun yanında, ses kayıt programları arasında da demo yazılım örnekleri yer almaktadır. Demo yazılım örneklerinin isimlerine bakmak istersek:
Kaspersky
Goldwave
The Sims 2
Norton
Eset
Avast
Avg
Creative Cloud
Photoshop
After Effects
İllustrator
Acrobat Xl Pro
Adobe Audition
Dreamweaver
Flash Professional
Adobe Premiere Pro

Bir önceki yazımız olan Mobee Blade T1500'ü Yakından Tanıyalım başlıklı makalemizde Mobee Blade 9.7" T1500, Mobee Blade 9.7" T1500 özellikleri ve Mobee Blade T1500 hakkında bilgiler verilmektedir.

“Demo Yazılım Ve Demo Yazılım Örnekleri” için 8 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.