Donanım Nedir? Donanım Örnekleri Nelerdir?

donanım örnekleriBu yazımızda sizlere ilk olarak donanım nedir sorusunun yanıtını vereceğiz. Donanım nedir sorusunun yanıtının alınmasından sonra ise, donanım örnekleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan donanım örnekleri ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde zaman kaybetmeden donanım nedir sorusunun yanıtını alarak bilgilerimizi aktarmaya başlayalım:

Donanım nedir? Bir bilgisayara dışarıdan bakıldığında, somut olarak, var olduğu görülen parçalara donanım adı verilmektedir. Donanımı, bilgisayarın çalışması için gerekli araç; ve gereçler olarak da tanımlayabiliriz. Donanımın, elle tutulur; gözle görülür bilgisayar parçaları olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Donanım çeşitleri ise iki farklı grupta yer almaktadır. Donanım çeşitlerini iç donanım, ve dış donanım olarak belirtecek olursak, iö donanımın kasa içerisinde yer alan donanım, dış donanımın ise, kasa dışında yer alan donanım olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Peki donanım çeşitleri, ve donanım nedir sorusunun yanıtları sonrasında, donanım örnekleri nelerdir sorusunun yanıtlarına baktığımızda nelerden söz edebiliriz? Donanım önekleri arasında: kasa, monitör, klavye, mouse, yazıcı, ekran kartı, RAM, hoparlör, mikrofon, bağlantı kabloları, işlemci, anakart… gibi bilgisayar elemanlarından söz edebiliriz…

Bir önceki yazımız olan Mobee Blade T1500'ü Yakından Tanıyalım başlıklı makalemizde Mobee Blade 9.7" T1500, Mobee Blade 9.7" T1500 özellikleri ve Mobee Blade T1500 hakkında bilgiler verilmektedir.

“Donanım Nedir? Donanım Örnekleri Nelerdir?” için 46 yorum

  1. çok güzel bir site her şey var bu site sayesinde ödevimden 100 aldım ve sınavımdanda 100 aldım teşekkür ediyorum

  2. İnşalah ödwimden yüksek puan alırım bu siteyi kulanmanızi tercih edrim arkadaşlar 🙂 🙂 🙂

  3. cok guzel bır sıteymıs sagolun ısallah bu sıte sayesınde sınavımdan 100 alırım cok sagolun herkese tavsıye ederım

  4. bence iyi bir site her şey gözüküyor. ben güzelce donanım nedir örnekler cevabımı açık ve net istiyorum ebidünya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.