İletişim Teknolojisi Araçları Ve İletişim Teknolojileri Araçları

Bu yazımızda sizlere öncelikle, iletişim teknolojisi ne demek sorusunun yanıtını vereceğiz, daha sonra ise, iletişim teknolojileri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan iletişim teknolojisi araçlarından söz etmeye çalışacağız. İletişim teknolojisi nedir, ve iletişim teknolojileri anlamına bakmak istediğimizde:

İletişim teknolojileri ne demek? İletişim teknolojileri anlamı: insanlar arası iletişimi sağlayan, insanların birbirleri ile ilişki kurmasını sağlayarak haberleşmelerini olanaklı hale getiren araçlara iletişim teknolojisi, ya da iletişim teknolojileri adı verilmektedir. İletişim teknolojileri araçları ile birlikte, iletişim teknolojileri anlamını daha yakından kavrayabileceksiniz:
İletişim teknolojileri araçları nelerdir? İletişim teknolojileri araçları arasında ilk olarak bilişsel olanlarından söz etmemiz gerekmektedir. Bilişsel iletişim teknolojileri araçları, bilgi teknolojilerini kullanarak iletişim içerisinde bulunduğumuz iletişim teknolojisi araçlarıdır. İnternet siteleri, Mailler, Messenger… gibi iletişim teknolojisi araçları, ya da web kameralar, bilişsel iletişim teknolojisi araçlarına örnek olarak verilebilmektedir.
Gözümüze; ya da kulağımıza hitap eden radyo ya da televizyon gibi iletişim teknolojisi araçlarına ise, işitsel ve görsel iletişim teknolojisi araçları adı verilmektedir.
İletişim teknolojisi araçları arasında yer alan bir diğer unsur ise, telekomünikasyon alanı ile ilgili iletişim teknolojileri araçlarıdır. Örnek vermek istediğimizde, cep telefonları, fax cihazları… bu iletişim teknolojisi araçlarına örnek niteliği teşkil etmektedir.
Kali grafik iletişim teknolojisi araçları ise, basım yayın yöntemi ile ulaşılan, ve çizgi, ve yazılarla hazırlanan iletişim teknolojileri araçlarındandır. Gazeteler, dergiler, broşürler gibi yayınlar kali grafik iletişim teknolojisi araçları içerisinde yer almaktadır.
İletişim teknolojileri arasında bir de organizasyon iletişim teknolojisi araçlarından söz etmek gerekmektedir. Fuarlar, konserler gibi etkinlikler ile, belirli bir grup tarafından, topluma verilen mesajlara, yapılan tanıtımlara, eğlencelere, organizasyon iletişim teknolojileri araçları ismi verilmektedir.
İletişim teknolojisi araçları içerisinde yer alan sanatsal iletişim teknolojisi araçları ise, resim, heykel gibi iletişim teknolojileri araçları içerisinde yer almakla birlikte, halka, insana hitap etmekte; ve belirli bir temayı yansıtmaktadır.
İletişim teknolojileri arasında en son gelişen iletişim teknolojisi aracı, en son kullanılan iletişim teknolojileri araçları tablet bilgisayarlardır. Bununla birlikte, iletişim teknolojisi araçları içerisinde yer alan cep telefonları, ve bilgisayarlar da, her geçen gün gelişim göstermekte, ve en son teknolojik cihazlar halini almaktadırlar.

Bir önceki yazımız olan Mobee Blade T1500'ü Yakından Tanıyalım başlıklı makalemizde Mobee Blade 9.7" T1500, Mobee Blade 9.7" T1500 özellikleri ve Mobee Blade T1500 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.