İnterneti Kim İcat Etti? İnternet Nasıl İcat Edildi

interneti kim icat ettiBu yazımızda sizlere, internet nasıl icat edildi, internet ne zaman icat edildi, ve interneti kim icat etmiştir şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de internet nasıl icat edildi, internet ne zaman icat edildi, ya da interneti kim icat etmiştir diyorsanız, gelin bilgilerimizi birlikte gözden geçirelim:

İnterneti kim icat etmiştir? Vinton Cerf isimli, o dönemler 20 yaşında olan, ve üniversiteden matematik mühendisi olarak henüz mezun olmuş bulunan genç, internetin icadını gerçekleştirmiş olan kişi olup, aslonda bir devrim yaratmıştır.
İnternet ne zaman icat edildi? Aslında internetin icadı çok da eski tarihlere dayanmamaktadır. 1970’li yılların başının, internetin icadının gerçekleştiği yıllar olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
İnternet nasıl icat edildi? Vinton Cerf’in eşinin kulakları duymamakta idi. Bunun üzerine Vinton Cerf, eşinin, dünya ile iletişimini sağlamak adına interneti icat ettiğini söyleyebiliriz. Vinton Cerf’in eşi Carinne’nin kulakları doğuştan duymuyordu. Vinton Cerf, California Üniversitesi’nde, bilgisayarlar arası iletişim ile ilgilenmekte idi. Bu esnada, aşık olduğu Carinne ile telefon konuşması dahi yapamamaları üzerine, onunla ne şekilde iletişim kurabileceğini düşünmekte idi.
O dönemlerde askeri amaçlarla kullanılan internet, sonrasında ortalama 200 sivil kuruluşun hizmetine sunulmuştu. Ve internetin bu şekilde gelişmesini olanaklı hale getiren bilim adamları arasında yer alan Vinton Cerf, bugün kullanılan internetin, eşine de ulaşmasını sağlayan adımı attı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.