İnternetin Çocuklara Zararları Nelerdir?

internetin çocuklara zararları nelerdirİnternet, çağımızın en önemli; ve değerli araçlarından bir tanesidir. İletişimin kapılarını bize sonuna kadar açar, ve dünyanın herhangi bir yerinden bir kişi ile rahatlıkla, bütçemize zarar vermeden görüşebiliriz. Haberleri yakından takip eder, araştırmalarımızı gerçekleştirebiliriz… Ama tüm bu olumlu etkilerin yanında, internetin çocuklara zararları nelerdir maddeler halinde bilmemiz gerekir. İnternetin çocuklara zararları hakkında bilgi sahibi olur; ve buna yönelik gerekli önlemleri alırsak, bu muhteşem buluştan maksimum yararı sağlayabiliriz… Peki o halde internetin çocuklara zararları nelerdir? Gelin bilgileri birlikte gözden geçirelim…

İnternetin Çocuklara Zararları Nelerdir?

• İnternetin çocuklara zararları arasında ilk olarak, yaşlarına uygun olmayan sitelere girebilmeleri, ve gelişimlerini olumsuz etkileyebilecek görüntüler ile karşılaşmalarından söz etmek gerekir.

• Niteliği hakkında bilgi sahibi olmadıkları oyunları oynayabilir; ve bu sayede şiddete karşı duyarsızlaşıp, daha da ileri giderek şiddeti öğrenebilirler.

• Maddi olarak olumlu; ya da olumsuz sonuçlar doğurabilen şans oyunlarını oynamaya meyilli tutum sergileyebilirler, ve sonrasında bu oyunlar çocuklarda alışkanlık haline gelebilir.

• Zararlı ve bağımlılık yaratabilecek maddeleri internet aracılığı ile temin edip, kullanabilirler ki bu, internetin çocuklara zararları nelerdir maddeler halinde yazınız sorusunun yanıtları arasında yer alan, çocuğun bedelini hayatı ile ödeyebileceği çok önemli bir detaydır.

• Sosyal medya; ya da oynanan oyunlar dolayısı ile yanlış insanlarla tanışabilirler. Bu kişiler tarafından kandırılabilir, sonrasında hem yasal, hem de sağlıklı olmayan ortamlara çekilebilir, davranışlara itilebilirler.

• İnternette cazip bulunan oyun, ya da sohbetler dolayısı ile uzun süre bilgisayar başında zaman geçirileceğinden dolayı, antisosyal bir hayat sürmeyi alışkanlık haline getirebilirler.

• Uzun süre bilgisayar başında kalmak, sadece sosyalleşmeyi zorlaştırmaz; aynı zamanda, hareketsiz kalan beden dolayısı ile fiziksel sağlık problemleri de yaşayabilirler.

Bir önceki yazımız olan Mobee Blade T1500'ü Yakından Tanıyalım başlıklı makalemizde Mobee Blade 9.7" T1500, Mobee Blade 9.7" T1500 özellikleri ve Mobee Blade T1500 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.