İnternetten Ödev Yapmak Mümkün

internetten-odev-yapmakEğitimde teknolojinin kullanılmaya başlanması ile birlikte, ödev yapmak artık öğrenciler için daha kolay bir hal aldı… Bundan 20 sene öncesine kadar, ödev yapmak için kaynak aramak gerekiyor, ve zaman zaman aranan kaynaklara ulaşılamıyordu. Bunun için kütüphanelere gidiliyor, komşulara başvuruluyor, ama yine de aranan kaynak bulunamadığında, öğretmenden kötü notlar geliyor, laflar duyuluyordu. Ancak günümüzde, internetten ödev yapmak kavramı her geçen gün daha da yaygınlaşıyor.

Elbette eğitimde teknolojinin varlığı, öğrencilerin kolaya kaçmasına neden olmamalı; örneğin aradığınız ödevi yapılmış şekilde bulduğunuzda, kopyalayıp yapıştırarak; ya da direkt olarak yazıcıdan kağıda aktararak öğretmene vermeyin. Bu şekilde, ödev amacına ulaşmayacak, siz ne ders tekrarı yapmış, ne de sonraki derse hazırlık yapmış olursunuz. Ama bulmuş olduğunuz kaynak ödevi, kendi cümlelerinizle yeni bir ödev haline getirmek, sizin için daha yararlı bir çalışma şekli olabilir… Peki internetten ödev nasıl yapılır?

Bilgisayar Nedir Kısaca

Bunun için farklı ödev sitelerinin varlıkları söz konusudur. Siz bu sitelere, daha önceden yapmış olduğunuz bir ödevi kaydederek üye olabilir, ya da bazılarına ücretsiz kayıt işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer daha önceden yapılmış bir ödev ile kayıt olunan bir ödev sitesine üye olursanız, belki aradığınız pek çok kaynağa ulaşırsınız; ama bu ödevlerin çok başarılı olmayabileceğini de belirtmeliyiz. Bununla birlikte, Google üzerinden de, size verilen ödev ile ilgili arama gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada, uzun ödevin değil, kısa, ama öz ödevin öğretmenler tarafından daha çok tercih edildiğini de belirtmeden geçmemeliyiz. Peki ödev siteleri arasında hangilerinden, neden yararlanmalısınız?

Odev Online: Ödev siteleri arasında yer alan Ödev Online’ye kayıt işlemi tamamen ücretsiz, ve de şartsız. Ancak, burada ödevleri sizin yerinize üniversite öğrencileri hazırlıyor. Sizin ise yapmanız gereken, daha önceden hazırlanmış olan ödevleri incelemek, ve beğenmiş olduğunuz bir ödeve benzer ödev talebinde bulunmaktan ibaret…

İnternetin Çocuklara Zararları Nelerdir?

ÖdevTR: İnternetten ödev yapmak için ÖdevTR’yi seçerseniz, burada aradığınız pek çok kaynağı bulabilirsiniz… Ama bulacağınız sadece kaynaktan ibarettir. Daha çok üniversite öğrencilerine hizmet eden sitede, ilkokul için de kaynak bulabilmeniz mümkün. Yapmanız gereken, buradan ödevinize yarayacak bilgileri edinip, sonrasında ödevinizi kendiniz kazırlamak… Ya da, ücret karşılığında, ödevlerinizi yaptırabilmektesiniz…

Ödev Ara: Aradığınız kaynakları bulabilmek adına, güzelce sınıflandırılmış ödev sitelerinden biri de Ödev Ara’dır, ve oldukça kapsamlı olduğunu da belirtmemiz gerekir.

Bilgisayar Çeşitleri Nelerdir?

Kısacası, eğitimde teknolojiden yararlanarak, internetten ödev yapmak için öğrencilere çok sayıda olanak sunulmaktadır. Yapılması gereken, bu olanakların nasıl değerlendirileceğini bilmektir.

Bir önceki yazımız olan Mobee Blade T1500'ü Yakından Tanıyalım başlıklı makalemizde Mobee Blade 9.7" T1500, Mobee Blade 9.7" T1500 özellikleri ve Mobee Blade T1500 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.