Paket Program Nedir? Paket Programlar Hakkında Bilgi

Bu yazımızda sizlere, paket program, ve paket programlar nedir gibi soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer paket program nedir diyorsanız, paket program; ya da paket programlar ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız, paket programlar ile ilgili bilgilerimizi sizlere aktarmaya başlayalım:

Paket program nedir? Paket programlar, bilgisayar uzmanı olmayanlar tarafından da rahatlıkla kullanılabilen programlardır. Paket programlar, belirli bir amaç için hazırlanmışlardır.
Paket program kullanımına bakmak istersek, bilgisayarın yardımcı belleklerinde saklandıklarını belirtmemiz gerekir. Ancak, bir paket program kullanımı için yapılması gereken tek şey, mouse, ya da klavye yardımı ile o paket programı çalıştırmaktır. Bu sayede ana belleğe aktarılan paket programlar sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadırlar.
Paket programların isimleri ise şu şekilde belirlenmektedir. Diyelim ki bir firma tarafından, Muhasebe isimli bir paket program geliştirildi. Bu paket proıgramın satışı, Muhasebe olarak yapılmaz da, Muhasebe 1.0 olarak yapılır. Muhasebe paket programı geliştirilip içerisine küçük şeyler eklendiğinde, Muhasebe 1.1, Muhasebe 1.2 şeklinde değişen paket programın adı, eğer çok önemli bir değişiklik ile geliştirilir ise, o takdirde paket programın adı, Muhasebe 2.0, Muhasebe 2.1 şeklinde değiştirilir. Ancak Muhasebe adı paket program isminde her zaman aynı kalır. Sadece yanındaki sürüm sayıları değiştirilir.
Paket programların günümüzde oldukça gelişmiş olması dolayısı ile, herkes, kendi alanının işini, bilgisayar uzmanı olmasa dahi, bilgisayar üzerinden rahatlıkla yapabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Mobee Blade T1500'ü Yakından Tanıyalım başlıklı makalemizde Mobee Blade 9.7" T1500, Mobee Blade 9.7" T1500 özellikleri ve Mobee Blade T1500 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sohbete katılın

4 yorum

  1. Çok Güzel Bir Anlatım Olmuş Bilişim Ve Teknoloji Ödevimde Yardımcı Oldu. Teşekkürler.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.