Veritabanı Nedir? Veritabanı Ne İşe Yarar? Veritabanı Hakkında Bilgi

Bu yazımızda sizlere kısaca, veritabanı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Veri tabanı nedir, veritabanı nerelerde kullanılır; ve veritabanı ne işe yarar gibi konularda bilgi sahibi olmak adına, veritabanı hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okuyabilirsiniz. Öncelikli olarak, veritabanı nedir sorusunun yanıtlarını verelim:

Veritabanı nedir? Veritabanı nedir sorusunun yanıtını şu şekilde verebiliriz: belirli bir amaç için, dosyaların, ya da bilgilerin bir arada tutulmasına veritabanı adı verilmektedir. Veritabanı ne işe yarar sorusunun yanıtını bu anlamda, amaçlarımızı gerçekleştirmek için zaman kazanmak şeklinde verebiliriz, fakat veritabanı hakkında bilgilerimizi aktarmaya devam edelim:
Veritabanı ne işe yarar? Gereksinim duyduğumuz bilgilere kısa zaman içerisinde kolay erişim sağlamamız olanaklı hale gelir. Bununla birlikte, veritabanı içerisinde bulunan bilgiler arasında hesap yapmamız olanaklı olur, ve aynı zamanda veritabanı içerisinde bulunan bilgiler ile rapor oluşturmamız da olanaklı hale gelmektedir.
Veritabanı nerelerde kullanılır?Bilgisayarınızı ne amaçla kullandığınızı düşünmeniz gerekir… Örneğin, arkadaşlarınızın adresleri için bir veritabanı oluşturabilirsiniz. Bunun yanında, veritabanı oluşturarak, firmanızda bulunan ürünler hakkındaki bilgilere de kolay ulaşım imkanı yaratabilmeniz olanaklı olur. Yani kısaca, veritabanı nerelerde kullanılır sorusunun yanıtları, tamamen sizin neyi amaçladığınız ile alakalı olarak değişim göstermektedir diyebiliriz…

Bir önceki yazımız olan Mobee Blade T1500'ü Yakından Tanıyalım başlıklı makalemizde Mobee Blade 9.7" T1500, Mobee Blade 9.7" T1500 özellikleri ve Mobee Blade T1500 hakkında bilgiler verilmektedir.

“Veritabanı Nedir? Veritabanı Ne İşe Yarar? Veritabanı Hakkında Bilgi” için 25 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.