Yazılım Nedir? Yazılım Çeşitleri Nelerdir?


Bu yazımızda sizlere, öncelikle yazılım nedir sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. Yazılım nedir sorusunun yanıtının alınmasından sonra ise, yazılım çeşitleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan yazılım çeşitlerini sizlere aktarmaya çalışacağız. O halde hiç zaman kaybetmeden, öncelikle yazılım nedir sorusunun yanıtlarına bakalım:


Yazılım nedir? Yazılımın, bilgisayarın çalışmasında, istenilen zamanda istenilen işlemlerin yapılması, ve uygulamaların gerçekleştirilmesinde yararlanılacak olan programların tamamına verilen isimdir. Yani yazılım nedir sorusunun yanıtı kısaca, bilgisayarda kullanılan programların tamamına verilen isim niteliği taşımaktadır.
Yazılım nedir sorusunun yanıtı sonrasında bir de, yazılım çeşitleri nelerdir sorusunun yanıtlarına, yazılım çeşitlerine bakalım… Yazılım çeşitleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan yazılım çeşitlerinin sayısının üç olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Sistem yazılımı: Yazılım çeşitleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan yazılım çeşitlerinden bir tanesi olan sistem yazılımı için, öncelikli olarak sistem yazılımı nedir sorusunun yanıtını vermemiz gerekmektedir… Sistem yazılımı nedir? Sistem yazılımı, bilgisayarın markasına, ya da modeline göre farklılık göstermekle birlikte, sistem yazılımının, bilgisayarın düzgün çalışması için gerekli olan programların tamamına verilen isim olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Destek yazılımı: Yazılım çeşitleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan yazılım çeşitlerinden bir diğeri de destek yazılımıdır. Bu nedenle, destek yazılımı nedir sorusunun yanıtını doğru bir şekilde vermemiz gerekmektedir… Destek yazılımı nedir? Sistem yazılımı sayesinde doğru bir şekilde çalışan bilgisayarın, kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak adına gereksinim duyulan programlarla donatılması işlemine destek yazılımı adı verilmektedir. Örneğin, bilgisayarınızda gerçekleştirmiş olduğunuz, Kopyala, Yapıştır işlemleri destek yazılımı sayesinde gerçekleştirilmektedir. Bilgisayarınızda yer alan not defterine yazı yazma işleminiz de, destek yazılımı olarak belirtilen Not Defteri sayesinde gerçekleştirilmektedir.
Uygulama yazılımı: Yazılım çeşitleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan yazılım çeşitlerinden bir tanesi de uygulama yazılımıdır. Bu nedenle, uygulama yazılımı nedir sorusunun yanıtını doğru bir şekilde vermemiz gerekmektedir. Uygulama yazılımı nedir? Bir amaç için kullanılan bilgisayarın, amacına yönelik olarak çalışması için gerekli olan yazılımların tamamına uygulama yazılımı adı verilmektedir. Uygulama yazılımı örnekleri arasında ilk olarak muhasebe programlarından söz etmek gerekmektedir. Uygulama yazılımı örnekleri arasında yer alan bir diğer şey ise bilgisayar destekli yazılım programlarıdır. Uygulama yazılımı örnekleri arasında aktarabileceğimiz bir diğer şey ise, otel rezervasyon yazılımıdır.

Konu etiketleri:yazılım nedir çeşitleri nelerdir, yazılım çeşitleri, yazılım çeşitleri nelerdir, yazlm nedir, yazılım çeşitleri nelerdir kısaca, donanım nedir çeşitleri nelerdir kısaca, yazılım çeşitlerine örnekler, yazılım nedir çeşitleri nelerdir uzun, bilgisayarda yazılım nedir ve çeşitleri nelerdir, yazılım nedir çeşitleri nelerdir kısaca

10 yorum yapılmış »

 • tugba demiş ki:

  offf cok uzun

 • kanarya demiş ki:

  cok güzelll

 • taha demiş ki:

  of yaa çok uzuuuuuuunn

 • Anonim demiş ki:

  çok gözel

 • isimsiz demiş ki:

  uzun

 • MİRAY demiş ki:

  OFFFFFFFFFFFFFFFFFF ÇOK UZUN DAHA KISASI YOKMU

 • yelizz demiş ki:

  az bile bilişim hocası 10 sayfalık bilgisayardan ödev hazırlayın dedi

 • Anonim demiş ki:

  ama bu çooooooooookkkkkkkkkkkkk uzunnnnnnnnnnnnnnn

 • Anonim demiş ki:

  çok uzunmuş

 • :):):):):):):)mutlu demiş ki:

  ismimde mutlu çünkü bu yazıyı bulduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum:):):)

Yorum yapmak ister misiniz?!