Yorumlayıcı Programlama Dilleri Ve Derleyici Programlama Dilleri İle Programlama Dilleri Çeşitleri

Bu yazımızda sizlere, programlama dilleri ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Programlama dilleri nelerdir diyor, ve programlama dilleri çeşitlerini öğrenmek istiyorsanız, yazımız içerisinde yer alan programlama dilleri ile ilgili bilgilere ulaşmanız için çok az zamanınız kaldı. Dilerseniz sizi daha fazla bekletmeyelim:
Programlama dilleri nelerdir? Programlama dilleri çeşitleri arasında iki farklı unsurdan söz etmemiz gerektiğini belirtmeliyiz: Yorumlayıcı programlama dilleri, ve derleyici programlama dilleri ile ilgili detaylı bilgilere yazımız içerisinde ulaşabileceksiniz:

Programlama dilleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan programlama dilleri çeşitlerinden olan yorumlayıcı programlama dillerinin işleyişini şu şekilde açıklayabiliriz: Yorumlayıcı programlama dilleri, programlama dilleri arasında, verilen komutu alan, ve programlama dillerine uyumlu bir komut olup olmadığına karar veren programlama dilleri arasında yer almaktadır. Çünkü, programlama dillerinde, her zaman her komut çalışmamaktadır. Yorumlayıcı programlama dilleri eğer verilen komutun o programlama dillerine uyumlu olduğuna karar verirse, birleştirici diller ile gerekli işlemi yapar. Yorumlayıcı programlama dilleri eğer programlama dillerine uyumlu olmayan bir komut ile karşı karşıya kalırsa, programlama dilleri arasında yer alan komutun uyumlu olmadığına dair hata mesajını kullanıcıya aktarır. Eğer, yorumlayıcı programlama dilleri, uyumlu komut ile karşılaşırlarsa, verilen komutu birleştirici diller şeklinde kullanmaktadırlar.
Derleyici programlama dilleri: Programlama dilleri çalışmadan önce, derleyici programlama dilleri bütün komutları listeler, ve sonrasında da uygun olan komutları çalıştırarak, uygun olmayan komutlar için gerekli hata mesajlarını kullanıcıya yönlendirir.

Bir önceki yazımız olan Mobee Blade T1500'ü Yakından Tanıyalım başlıklı makalemizde Mobee Blade 9.7" T1500, Mobee Blade 9.7" T1500 özellikleri ve Mobee Blade T1500 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.